Jak przygotować dziecko na powrót do szkoły?

Powrót do szkoły po dwóch miesiącach beztroski nigdy nie jest łatwy. I choć do końca wakacji pozostały jeszcze dwa tygodnie, to już teraz warto zatroszczyć się o odpowiednie wyposażenie szkolnej wyprawki.

Jak przygotować dziecko na powrót do szkoły?

Kolorowe, przydatne przybory oraz ozdobione uroczymi mordkami ulubionych zwierząt akcesoria sprawią, że pierwsze wrześniowe dni upłyną naszym pociechom w miłej atmosferze.

Zdrowe śniadanie i cały dzień weselszy się stanie!

Ach te trudne poranki… znowu wczesna pobudka, by zdążyć na 8.00 do szkoły. Ziewanie, marudzenie, powolne przeciąganie się w łóżku – znają to chyba wszyscy rodzice. A wystarczy naprawdę niewiele, by poranki stały się przyjemniejsze. Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, który sprawia, że mamy więcej energii do działania. Płatki lub owsianka będą dobrze smakowały w miseczce z wzorem w kolorowe sówki lub zabawne kotki, a kanapki znacznie lepiej będą się prezentować na uroczym zestawie z kocimi podobiznami. Ciepłe kakao albo herbata w kubku z dzwonkiem od roweru, myszką lub w różnego rodzaju sowy, stanie się przyjemnym uwieńczeniem śniadania.

Smaczne przekąski do szkoły – przepis na zdrowie sprawdzony!

Wszystkim nam zależy, aby dzieci jadły zdrowe posiłki w szkole. Przygotowując drugie śniadanie zadbajmy o to, by nie zabrakło w nim owoców i warzyw. Takie przekąski możemy zapakować do wygodnych w noszeniu toreb, a wodę lub lemoniadę wlać do poręcznego bidonu. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nawet w szkole nasze dzieci będą jadły smacznie i zdrowo.

Wszystko spakowane? Punktualne dotarcie do szkoły zrealizowane!

Czas na spakowanie się do szkoły – buty na przebranie można schować do uroczych worków z pandą, sową lub lisem. Dziecko bez trudu przewiesi je sobie przez ramię lub przywiąże do tornistra. Drobne pieniądze można wrzucić do portmonetek w wesołe wzory.

Kolorowe przybory do szkoły, mile czas na lekcjach spędzony!

Długopisy, ołówki i inne szkolne przybory, nasze pociechy mogą trzymać w piórnikach np. z kocią lub lisią podobizną. Starszej młodzieży przypadnie do gustu prosty przybornik o srebrnej barwie. Podczas zajęć w szkole doskonale sprawdzą się także zestawy papierniczych niezbędników, takich jak: nożyczki, zszywacz i taśma. Listę zadań domowych lub rzeczy, o których trzeba pamiętać, można zapisywać w małych notatnikach – dzięki temu nic nie wypadnie z głowy!

By lekcji odrabianie, było miłym zadaniem!

W trakcie odrabiania prac domowych przydatne okażą się zakładki. Można nimi zaznaczyć te fragmenty, w zeszycie lub podręczniku, do których warto wrócić. Plan lekcji, dodatkowe zajęcia i ważne daty można zapisywać w kolorowym plannerze, który dobrze będzie się prezentować nad biurkiem. Jeśli Wasze dziecko korzysta z tabletu, warto zabezpieczyć go wesołym etui z liskiem.

Wieczorny relaks i kolorowych snów czas

Po intensywnym dniu w szkole oraz wysiłku na dodatkowych zajęciach sportowych lub artystycznych, warto zadbać o odpowiedni odpoczynek. Po kąpieli dobrze wskoczyć w wygodne kapcie i wyciszyć się przed zaśnięciem. Stawiając na bawełnianą pościel w pastelowych barwach, zagwarantujemy dzieciom spokojny sen.

Źródło: Home&You