Jak przygotować się do dalekiej podróży z dzieckiem?

Zmiana strefy klimatycznej to dla organizmu malucha może być spore wyzwanie. Z tego względu przed wyjazdem postaraj się przygotować do takiej podróży.

Jak przygotować się do dalekiej podróży z dzieckiem?

10Zadbaj o odpowiednie tempo podróży, rozrywki, a także zabierz ze sobą odpowiednio wyposażoną apteczkę. Pomyśl też o probiotykach – dla mikroflory jelitowej Twojego dziecka wyjazd nad morze czy w góry to już daleka podróż i zwiększone ryzyko biegunki podróżnej!

Dostosuj tempo podróży do swojego dziecka

Jeśli nie należysz do osób, które aktywnie spędzają swój wolny czas, spróbuj zarazić swoimi pasjami także dzieci — już od ich pierwszych dni życia. Oprócz spacerów zabieraj swoich podopiecznych na przejażdżki samochodem. Przyzwyczajaj je do bycia w ruchu, ale i postaraj się dostosować tempo podróży do nich. Gdy wyruszacie na rodzinną, długą wycieczkę, dostosuj przystanki do rytmu dnia malucha – jedź w porze drzemek, rób postój, gdy przychodzi czas karmienia. Inaczej jest, gdy podróżujesz samolotem. Do takiego wyjazdu także trzeba przygotować dziecko. Jednak pamiętaj, by nie wybierać tego środka transportu, gdy niemowlę nie skończyło jeszcze 1-2. tygodnia życia. Jego układ oddechowy może nie dać sobie rady ze zmieniającym się ciśnieniem w samolocie – tym bardziej na długich dystansach.

Co robić w podróży?

Jest wiele sposobów na spędzenie kreatywnego i dobrego czasu z dziećmi w czasie wycieczki. Wojaże zacieśniają więzy rodzinne i sprawiają, że uczestnicy podróży przebywający w małej przestrzeni lepiej się poznają.

Aby poprawić humor najmniejszych podróżników, zaproponuj różnego rodzaju aktywności. Ze starszymi dziećmi możesz śpiewać ich ulubione piosenki. Co prawda, jest to możliwe tylko podczas jazdy samochodem, ale i w samolocie możesz puścić dziecku na słuchawkach jego ulubione kawałki, które utulą do snu lub po prostu uspokoją. Dla najmniejszych podopiecznych przygotuj kilka zabawek i książeczek, które zabawią je na wiele godzin.

Spacerówka, ubrania…i apteczka?

Zabawy, to istotna część podróży dla malucha. Jednak dla ciebie z pewnością będzie najważniejsze bezpieczeństwo dziecka. Z tego względu oprócz przedmiotów codziennego użytku, zabawek i prowiantu, nie zapomnij też skompletować apteczki. Jeśli planujecie wyjazd do innej strefy klimatycznej, koniecznie weź ze sobą sprawdzony preparat na biegunkę dla dzieci. Dzięki niemu możesz ochronić maleństwo przed nieprzyjemnymi konsekwencjami takiej zmiany warunków życia. Dodatkowo spakuj plastry, środek do odkażania ran, witaminy i tabletki na przeziębienie. Jeśli wybierasz się na wyspę pamiętaj, by wziąć ze sobą lekarstwo na zatoki. Może się okazać, że twoja rodzina będzie wrażliwa na panującą na miejscu wietrzną aurę, która sprzyja rozwojowi chorób układu oddechowego.

Probiotyk w podróży!

Dziecięce brzuszki wspierać warto także w podróży, stosując właściwie dobrany probiotyk kilka tygodni przed oraz w trakcie wyjazdu. Pozwoli to zminimalizować ryzyko biegunki podróżnej, spowodowanej zmianą flory bakteryjnej w brzuszku dziecka. Warto pamiętać, że dla maluszka już nawet wyjazd nad morze czy w góry może spowodować zmiany w jego florze bakteryjnej, dlatego preparat z kulturami bakterii (np. Entero Acidolac) można stosować nie tylko przed i w trakcie dalekich wyjazdów do krajów egzotycznych – lecz także w podróżach w ramach Polski.

 

Wpis znaleziono dzięki:

- Podróż z dzieckiem

- Kultury bakterii

- Podróże egzotyczne