Jak przygotować się do pierwszej adopcji kota?

Dla każdego zwierzęcia bardzo ważne są pierwsze chwile w nowym domu. Dlatego trzeba należnie przygotować się do adopcji, aby nic nas nie zaskoczyło.

Jak przygotować się do pierwszej adopcji kota?

Mamy kilku porad, które pomogą ci, jeżeli decydujesz się adaptować kota!

Przed podjęciem decyzji o adopcji zwierzęcia, musimy zastanowić się, czy jesteśmy w stanie się do tego odpowiednio przygotować. Kot to zwierze, które bardzo odczuwa nastrój człowieka. Dlatego właśnie tak istotne jest odpowiednie przygotowanie.

Przygotowywania do pojawienia czworonogiego przyjaciela

Gdy zdecydujemy się na adopcję konkretnego zwierzęcia, najpierw musimy dowiedzieć się o nim jak najwięcej: rasa, stan zdrowotny, preferencje żywieniowe, umiejętności, ulubione zabawki i co ważne, czy jest nauczony korzystania z kuwety. Musimy pamiętać, aby dowiedzieć się, czym wcześniej karmiony był kot i stosować jednakową dietę przez pierwsze kilka tygodni. Wszelkie zmiany należy wprowadzać stopniowo. Wszystko po to, aby odczuwał możliwie najmniejszy stres. Dokładnie tak samo wygląda kwestia żwirku.

Po przybyciu kota do domu, musimy pamiętać o konsultacji z weterynarzem. Lekarz powie, jakie zabiegi będą niezbędne, kiedy zrobić szczepienia i czym lepiej karmić naszego nowego pupila.

Jak przygotować się do pierwszej adopcji kota? Pixabay

Jak przygotować dom?

Samo mieszkanie też musi zostać odpowiednio dostosowane do przyjęcia zwierzaka. Musimy zamontować specjalne blokady lub siateczki zabezpieczające w oknach i balkonach, żeby pupil nie wypadł. Nie pozostawiamy bez opieki gorących sprzętów. Obowiązkowo musimy sprawdzić, czy w domu nie ma trujących roślin – koty uwielbiają je podskubywać, co niestety może skończyć się dla nich tragicznie. Pamiętajmy, żeby nie pozostawiać na wierzchu niebezpiecznych narzędzi.

Jak przygotować się do pierwszej adopcji kota? Pixabay

Dojazd do nowego domu to także ogromny stres dla nowego pupila. Dlatego musimy wcześniej przygotować dla niego odpowiedni transporter, a w domu muszą czekać na niego dwie miski (jedna dla wody, druga do jedzenia), legowisko, drapak, kuweta i zabawki.

Pierwszy dzień będzie z pewnością trudny zarówno dla nowego pupila, jak i świeżo upieczonego właściciela. Jak wy przygotujecie się na pierwsze spotkania z pupilem?

Wpis znaleziono dzięki:

- Zwierzęta

- Pupil

- Kot