Kobieca portmonetka do małej torebki

Posiadając małą torebkę, każda kobieta doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że musi wyposażyć ją tylko w takie przedmioty, które są tam konieczne i które nie zajmą w niej zbyt wiele miejsca.

Kobieca portmonetka do małej torebki. Materiały prasowe

Wśród tych, które najszybciej mogą wypełnić przestrzeń, znajdują się portfele, dlatego warto czasem skorzystać z mniejszej alternatywy, jaką jest portmonetka. Przyjrzyjmy się bliżej ich różnym rodzajom.

Portmonetka a portfel – różnice

Portmonetki różnią się od portfeli przede wszystkim rozmiarem: są znacznie bardziej kompaktowe i zminimalizowane, dzięki czemu mieszczą się właśnie do torebek, nawet jeśli te nie odznaczają się dużą wielkością. Za rozmiarem siła rzeczy podąża liczba kieszonek i schowków znajdujących się w każdym z tych dwóch akcesoriów. Portfel, za sprawą swojej wielkości, może być wyposażony w znaczną liczbę przegródek – na monety, najczęściej dwie na banknoty, kilka na karty i dokumenty czy wizytówki. Portmonetka jest przedmiotem kompaktowym, a co za tym idzie – posiada tylko minimalną liczbę przegródek.

Portmonetka-mieszek

Jednym z ciekawych typów damskich portmonetek są tak zwane mieszki lub sakiewki, które przypominają bardzo tradycyjne woreczki, w których dawniej przechowywano monety lub inne cenne, a niezbędne w życiu codziennym przedmioty. W sklepie Polska Galanteria można znaleźć ich kilka rodzajów, różniących się od siebie między innymi kolorami. Czerwone, czarne, ale także zielone czy fioletowe pozwolą wyróżnić się spośród tłumu posiadających podobne do siebie portfele. Ich ozdobę stanowią także klamerki, służące do ich zapinania. Ich styl bez wątpienia przypadnie do gustu miłośniczkom akcesoriów retro.

Portmonetka na suwak

Kolejnym przykładem małej portmonetki o unikatowym kształcie jest zgrabna, kompaktowa, prostokątna sakiewka, z lekkim usztywnieniem pozwalającym jej zachować ten kształt, zapinana na suwak. Cechuje ją wyjątkowo minimalistyczny, elegancki design, dzięki któremu odznacza się ona prostym i uniwersalnym charakterem, jaki trudno byłoby znaleźć w innych modelach.

Lepiej wybrać portfel czy portmonetkę?

Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta ani jednoznaczna. Rozważając zakup jednego lub drugiego przedmiotu, należy przede wszystkim zastanowić się nad własnymi preferencjami i potrzebami. Osoby, które zamierzają nosić swoje portfele w dużych torbach lub plecakach, bez wątpienia nie będą ograniczone przez miejsce. Jednocześnie, będą mogły włożyć do środka wiele rzeczy, by nigdy o nich nie zapomnieć.

Jednak kobiety, które oczekują przede wszystkim kompaktowości i minimalizmu, a same nie potrzebują chować zbyt wielu rzeczy do swojego portfela, mogą zdecydować się na posiadanie portmonetki, choćby i tej najmniejszej. Dzięki temu nie będą tracić miejsca w torebkach na portfel, z którego i tak nie skorzystałyby w pełni. Do tego dochodzi jeszcze kwestia samego designu i tego, czy celem jest szczególna stylizacja – jeśli tak, to właśnie portmonetka może być lepszym wyborem.

 

Materiały prasowe