Jak sprawić, żeby czyszczenie łazienki było łatwiejsze?

Warto o czyszczeniu prysznica pomyśleć jeszcze przed jego zakupem. Jak? Należy wybierać odpowiednie materiały, które ułatwiają całą czynność. Można na przykład zainwestować w specjalną powłokę, po której spływają krople, tworzące większą strużkę.

lazienka do czyszczenia
Jak sprawić, żeby czyszczenie łazienki było łatwiejsze?

Czyszczenie prysznica

Sposobów na mycie kabiny prysznicowej jest co najmniej kilka. Oczywiście na rynku istnieje sporo środków chemicznych, które świetnie sobie radzą z osadem i zaciekami. Jest jednak bardzo dużo osób, które nie chcą stosować silnych chemikaliów w swoim domu, zwłaszcza jeśli w otoczeniu są dzieci. Istnieje masa alternatywnych środków, by walczyć z osadem i kamieniem na kabinie prysznicowej, choćby ocet z ciepłą wodą. Mikstura ta jest znana już od wielu lat naszym babciom.

Warto o czyszczeniu prysznica pomyśleć jeszcze przed jego zakupem. Jak? Należy wybierać odpowiednie materiały, które ułatwiają całą czynność. Można na przykład zainwestować w specjalną powłokę, po której spływają krople, tworzące większą strużkę. Łatwiej z takiej kabiny jest również usunąć kamień i inne zanieczyszczenia, powstałe w wyniku użytkowania. Zacieki na kabinie prysznicowej pojawiają się dużo rzadziej, jeśli zainwestujemy w dobrą kabinę. Jak wiadomo, ciężko jest utrzymać katalogowy wygląd we własnym mieszkaniu, a każdy sposób na sprawienie, że łazienka wygląda czysto i schludnie, jest na wagę złota.

Dbanie o wannę

Podobnie jak w przypadku kabiny prysznicowej, można skorzystać z wielu opcji. Zarówno dostępne w drogeriach i sklepach środki, jak i domowe sposoby na brud mogą być skuteczne. W przypadku wanny jednak zazwyczaj wkładamy więcej wysiłku, ponieważ w końcu wanna ma dłuższy kontakt z wodą, chemikaliami i kosmetykami – dlatego też zanieczyszczenia są trudniejsze do usunięcia.

W tym przypadku również warto zastanowić się nad sposobami dbania o czystość, jeszcze
przed zamontowaniem wanny. Ważny jest wybór materiału i inne rozwiązania opcjonalne. Jeśli chodzi o materiał, bardzo dobrym zakupem są wanny akrylowe, które charakteryzują się wytrzymałością i całkiem dobrą odpornością.

Toaleta – trudne miejsce

Sposobów na utrzymanie toalety w czystości jest tak dużo, że każdy z pewnością ma swój sprawdzony patent. Aby nie mieć problemów z utrzymaniem jej w czystości, warto zainwestować w miskę podwieszaną. Takie rozwiązanie gwarantuje lepszy dostęp do miejsc, które zazwyczaj sprawiają kłopot podczas sprzątania toalety oraz jej bezpośredniej okolicy, dlatego mimo konieczności zastosowania stelaża do jej zamontowania, coraz częściej klienci interesują tego typu rozwiązaniami.

Umywalka – wymiary i rozwiązania

Jak ułatwić sobie utrzymywanie umywalki w czystości? Oprócz spraw oczywistych jak wielkość samej misy, warto zadbać przede wszystkim o materiał. Ważne są np. dodatkowe rozwiązania producentów, czyli specjalne powłoki, które ułatwiają czyszczenie i zapobiegają tworzeniu się brzydkich śladów.

Jeśli chodzi o same produkty, natknąć możecie się na różne warianty. Popularne są umywalki bez otworu na baterię. Daje to więcej możliwości w aranżacji wnętrz, a to z pewnością może stać się wyróżnikiem twojej wyjątkowej łazienki. Trzeba wspomnieć również o walorze w postaci czystego zlewu. Każdy z nas wie, że to właśnie wokół baterii przy zlewie zbiera się najwięcej brudu, który trudno usunąć. To rozwiązanie eliminuje ten problem. Pozostając w temacie czystości okolic umywalki, nie sposób nie wspomnieć o korzyściach, jakie daje zastosowanie kompletu umywalki razem z szafką. Właśnie tam najłatwiej przechowywać środki czystości.