Jak wybrać idealny pakiet wykończenia mieszkania pod klucz?

Wielu deweloperów daje klientom możliwość skorzystania z pakietu wykończenia „pod klucz”. Jak wybrać najlepszy pakiet wykończeniowy do swojego wymarzonego mieszkania?

Jak wybrać idealny pakiet wykończenia mieszkania pod klucz?

Większość klientów firm deweloperskich nadal decyduje się na mieszkania w standardzie deweloperskim. Oznacza to, że kupujący jest wtedy odpowiedzialny za wykończenie lokum – może zrobić to samodzielnie albo z pomocą ekipy wykończeniowej. Usługa wykończenia mieszkania pod klucz pozwala na przeprowadzkę do praktycznie gotowego mieszkania, wymagającego tylko umeblowania i udekorowania. O czym pamiętać przy doborze odpowiedniego pakietu wykończenia?

Pakiety wykończenia pod klucz – do wyboru, do koloru

Deweloperzy najczęściej oferują klientom trzy lub cztery warianty wykończenia mieszkania pod klucz. Pakiety wykończeniowe różnią się wtedy pomiędzy sobą zakresem prowadzonych prac, liczbą materiałów wykończeniowych do wyboru, a także cenami. Najtańsze pakiety podstawowe to koszt około 450-500 złotych za metr. Za pakiet średni zapłacimy około 500-800 złotych. Dostępne są też pakiety luksusowe, które kosztują nawet powyżej 1000 złotych za metr kwadratowy nieruchomości.

W skład podstawowych pakietów wykończeniowych wchodzą takie prace jak:

  • malowanie ścian
  • kładzenie podłóg w pokojach
  • wykończenie łazienki – kafelki, ceramika, armatura
  • montaż drzwi wewnętrznych
  • kładzenie płytek ceramicznych na ścianie w kuchni
  • Oprócz tego w bogatszych pakietach można skorzystać też z usług takich jak
  • wykończenie kuchni meblami na wymiar, wykonanie oświetlenia w suficie podwieszanym.

Sprawdź, co wchodzi w skład pakietu

Aby dobrać idealny pakiet wykończenia pod klucz, należy zapoznać się dokładnie z różnymi ofertami. Zwróćmy uwagę, co wchodzi w skład pakietu, a także jaka jest jakość materiałów wykończeniowych. Dodatkowym plusem będą usługi projektowania mieszkania przez doświadczonego projektanta wnętrz, a także sprzątania lokalu po wykonaniu prac. Sprawdźmy też, jak długo będzie trzeba czekać na odbiór wykończonego mieszkania.

Wpis znaleziono dzięki:

- Pakiety wykończenia pod klucz

- Oferta deweloperska

- Wykończenie mieszkania