Jak wybrać odpowiednie buty? Rady dla wielbicielek szpilek

Szpilki to bardzo kobiecy, ale szczególny rodzaj obuwia. I ma swoje wierne wielbicielki, które - nie bacząc na gromy ciskane na ten typ obuwia przez ortopedów - nie zamierzają ich porzucić.

Jak wybrać odpowiednie buty? Rady dla wielbicielek szpilek
Jak wybrać odpowiednie buty? Rady dla wielbicielek szpilek.

Szpilki to typ obuwia wymagający umiejętności i wprawy w chodzeniu w nich, a także w zaopatrywaniu się w nie.
Oto kilka praktycznych rad wielbicielki szpilek dla osób mających mniejsze doświadczenie w ich kupowaniu i używaniu:

1. Zanim wejdziesz do sklepu z butami, by je przymierzyć, upewnij się, że masz zrobiony pedicure.
2. Nie mierz butów na bose stopy i nie korzystaj z „dyżurnych” sklepowych rajstop, po prostu miej przy sobie własne.
3. Jeśli zamierzasz kupić szpilki do spodni – idź na zakupy w spodniach, jeśli do spódnicy lub sukienki – postępuj analogicznie.
4. Nie kupuj pantofli bez mierzenia i zawsze mierz oba buty.
5. Nie przymierzaj butów na siedząco, przespaceruj się trochę po sklepie, przecież one mają być do chodzenia a nie do siedzenia.
6. Pamiętaj, że pantofle na wysokiej szpilce mogą być wygodniejsze niż te na niższej, gdyż o wygodzie chodzenia decyduje konstrukcja pantofla i sposób osadzenia obcasa a nie jego wysokość.
7. Szpilki mające ponad 8 cm nadają się raczej na szczególne okazje i na wieczór, te niższe także wysmuklają nogi i „wyszczuplają” sylwetkę i chodzi się w nich wygodniej.
8. Jeśli chcesz wyglądać szczuplej i optycznie wydłużyć nogi noś szpilki do spodni w tym samym kolorze lub zdecyduj się na jednolitą kolorystykę spódnicy, rajstop i szpilek.
9. By być w zgodzie z aktualnie panującymi trendami nie dopasowuj kolorystycznie butów do torebki.

I jeszcze jedna uwaga – jeżeli szpilki, które masz zamiar kupić będą 23 parą w twojej „kolekcji”, to kup je. Ale pod warunkiem, że faktycznie chodzisz w szpilkach na co dzień. Jeżeli używasz ich tylko czasem na wieczorne wyjścia, to… Sama znasz odpowiedź.