Jak zostać genialnym hultajem, czyli mniej ugrzecznione historie genialnych Polaków

W skrócie - opowieści o ich nieprawdopodobnych osiągnięć, które zadziwiły świat i zmieniły go na lepsze!

Jak zostać genialnym hultajem, czyli mniej ugrzecznione historie genialnych Polaków
Jak zostać genialnym hultajem, czyli mniej ugrzecznione historie genialnych Polaków

Jak zostać genialnym hultajem Danuty Nierady i Tobiasza Piątkowskiego, to pięknie ilustrowana książka dla dzieci i młodzieży pełna opowieści o niezwykłych Polkach i Polakach. Autorach doniosłych odkryć naukowych, bohaterach niebezpiecznych przygód i skomplikowanych intryg. O ludziach z wielkim, ale też sprytnym i przedsiębiorczym
sercem, którzy trwale zapisali się w historii świata.

Kto poleciał w kulki i zdemolował cały system słoneczny?

Gwiezdny wizjoner Mikołaj Kopernik, uparty lekarz Zbigniew Religa, niedościgniona Irena Szewińska czy wytrwały Robert Kubica. To tylko część ze stu bohaterów książki Jak zostać genialnym hultajem. Historie wybitnych rodaków pełne są sensacji, nieznanych faktów, drobnych grzeszków, sprytu i hultajskiej natury. A to wszystko pięknie zilustrowane przez wyjątkowych artystów. Kreatywne i niejednokrotnie przewrotne prace wzbogaciły prezentowane opowieści. Tomasz Bieniek, Tomasz Broda, Paulina Dudek, Anna Halarewicz, Jan Kallwejt, Marek Oleksicki, Adam Pękalski, Wiesław Skupniewicz i Wojciech Stefaniec opracowali grafiki, znakomicie oddające charakter każdego z bohaterów.

Który polski wynalazca nie znosił cara?

Jan Szczepaniak – wynalazca materiału do kamizelki kuloodpornej, Kazimierz Nowak – prekursor polskiego reportażu, samotnie podróżujący przez Afrykę czy Ignacy Łukasiewicz – konstruktor lampy naftowej to kolejni prezentowani hultaje. Pełni woli zmieniania świata, nieustannie w niezgodzie z zastałą rzeczywistością, o nieszablonowym myśleniu, uparci w obalaniu barier na drodze do celu. Ich historie poznasz również dzięki videocastom, do których wizerunku i głosu udzielili osiągający sukcesy. Często na własnych zasadach, aktorzy i osobowości medialne. Są wśród nich Rafał Zawierucha, Kasia Łaska, Mateusz Pawłowski i nieustraszony Jan Mela.

Który sportowiec wspiera i wierzy w talenty innych?

Robert Lewandowski, genialny piłkarz, wielokrotnie podkreślał jak upór i wytrwałość w dążeniu do celu mogą doprowadzić nas na sam szczyt. Jak sam mówi: Nie zawsze jest łatwo. Trzeba pokonać brak wiary w siebie, ominąć przeszkody, nie dać się skusić łatwym obietnicom i cały czas rozwijać dane nam talenty. Ale wierzcie mi, marzenia można i warto spełniać! Dlatego też w naszej bandzie hultajów nie mogło zabraknąć również Roberta, którego rekomendację znajdziemy na okładce. Każde polskie dziecko i nastolatek powinni wiedzieć, że my Polacy jesteśmy utalentowani i niezłomni w kroczeniu wyznaczoną drogą. Taki mamy charakter, a nasi bohaterowie tylko to potwierdzają. Dzięki tej książce poznajemy historie niepospolitych ludzi oraz ich wynalazków i osiągnięć, które zmieniły nasz świat na lepszy. Co jednak najważniejsze, udowadniamy, że każdy z nas może osiągnąć wszystko czego zapragnie. Wystarczy odrobina determinacji i… hultajstwa!