Jaki strój do biegania warto wybrać?

Komfortowy strój do biegania obok obuwia powinien być jedną z bazowych części wyposażenia każdego biegacza, bez względu na stopień zaawansowania, pokonywany dystans czy intensywność biegów.

Jaki strój do biegania warto wybrać?

To odzież o charakterze sportowym, która w określonych warunkach pełni szereg funkcji. Sprawdź, jakie stroje do biegania będą najlepsze, jakie trendy w tej dziedzinie panują w 2021 roku oraz co warto wybrać, by czuć się dobrze podczas treningu.

Z czego powinien składać się strój do biegania?

Odzież o sportowym charakterze, bez względu na zastosowanie musi zapewniać odpowiednią swobodę ruchów oraz nie tworzyć barier w trakcie aktywności. W strojach do biegania najważniejsze są:

  • koszulka z długim lub krótkim rękawem o anatomicznym kroju,
  • spodnie, legginsy lub spodenki dostosowane do rodzaju aktywności,
  • odpowiednia bielizna o właściwościach oddychających,
  • w chłodniejsze dni bluza lub kurtka,
  • akcesoria biegowe, na przykład czapka, rękawiczki, opaski.

To, które z akcesoriów stanowiące element stroju biegowego są w danym momencie potrzebne, zależy przede wszystkim od warunków uprawiania biegów, a także preferencji biegacza. Według specjalistów bazą dla strojów sportowych do biegania są buty, warto więc odpowiedzieć sobie na pytanie jakie buty do biegania wybrać. Dobre buty decydują o bezpieczeństwie i komforcie treningowym.

Jaki strój do biegania warto wybrać?

Funkcjonalne materiały, kroje i rozwiązania

Profesjonalne stroje dla biegaczy na zawody sportowe muszą być dopasowane do ewentualnych wymogów. Najczęściej to dopasowane koszulki i spodenki lub krótkie kombinezony, które pozwalają osiągnąć najlepsze wyniki dzięki dobrej aerodynamice. Producentami tych strojów są firmy, które wytwarzają również luźniejsze zestawy treningowe, także dla osób biegających hobbystycznie. Specjalnie opracowane, syntetyczne materiały zapewniają optymalne przepływy powietrza, perfekcyjne warunki termiczne dla pracujących mięśni. Mogą odprowadzać pot, w chłodniejsze dni dogrzewać, a cieplejsze – powodować naturalne ochładzanie organizmu. Dopasowany do anatomii krój wspiera dodatkowo w wysiłku fizycznym.

Modne stroje do biegania – trendy 2021

Aktualne trendy i nowości w odzieży sportowej, w szczególności strojach dedykowanych biegaczom czerpią mocno z lat ubiegłych. To zarówno dopasowane legginsy i koszulki, jak i bardziej oversizeowe, ale nadal w pełni komfortowe zestawy dresowe. Kolorystyka może być bardzo różnorodna. Odnajdą się w niej wielbiciele minimalizmu dzięki strojom w jednolitej kolorystyce z niewielkimi akcentami typu odblaskowe nadruki czy elementy świecące dla bezpieczeństwa. Jednak także miłośnicy koloru dzięki kolekcjom odzieży dla biegaczy o wyraźnych, często neonowych zestawieniach kolorów i wzorów mogą czuć się doskonale i modnie w trakcie biegania.

Jaki strój do biegania warto wybrać?

Gdzie szukać najlepszych strojów do biegania?

Dobrze dopasowany strój do biegania pozwala czuć się w trakcie treningu jak w drugiej skórze. Zapewnia swobodę ruchu, komfort termiczny, a także bezpieczeństwo czy wsparcie dla mięśni w przypadku bardziej profesjonalnych elementów odzieży. Więcej na temat odzieży sportowej idealnej do biegania przeczytasz na magazyn.ceneo.pl, gdzie znajdziesz także najlepsze oferty sklepów. Porównaj modele, sprawdź zaufane opinie użytkowników i wybierz najlepsze modele strojów biegowych jeszcze dziś!

Artykuł partnera