Jaki tablet dla dziecka wybrać? Postaw na wygodę i wytrzymałość

Jaki tablet dla dziecka wybrać, aby spełniał wszystkie zadania, a jednocześnie nie kosztował fortuny? Na rynku można znaleźć dziesiątki różnorodnych urządzeń, wśród których nie brak również takich doskonale dostosowanych nawet do najmłodszych dzieci. Wybierając tablet, musisz jednak przede wszystkim kierować się jego funkcjonalnością i tym, do czego będzie używany.

Jaki tablet dla dziecka wybrać
Jaki tablet dla dziecka wybrać? Postaw na wygodę i wytrzymałość

Nieco inną specyfikację musi być tablet edukacyjny, inną taki do oglądania filmów, a jeszcze inną mocniejszy tablet dla starszego dziecka, które będzie na nim grało w wymagające gry. Zanim kupisz swojemu dziecku tablet, najpierw dokładnie określ priorytety – przygotowany na ten zakup budżet, cel, warunki użytkowania oraz liczbę i wiek osób, które będą z niego korzystały.

Jaki tablet dla dziecka wybrać?

Zastanawiasz się, jaki tablet dla dziecka wybrać? Przede wszystkim najpierw wspólnie zastanówcie się, jakiego urządzenia potrzebujecie. Zależnie od wieku pociechy, jej zainteresowań czy sposobów spędzania wolnego czasu, potrzeby mogą być bardzo różnorodne, a odpowiedzią na nie może być wiele urządzeń.
Kupując dziecku tablet, zastanów się nad tym, do czego będzie on służył
Szukasz tabletu do oglądania bajek, funkcjonalnego narzędzia do nauki czy może urządzenia, na którym starsze dzieci będą grały w bardziej wymagające gry? Wszystkie te trzy kategorie zadowolą różne rodzaje tabletów. Warto kupić dziecku tablet, ale musi być on odpowiednio dobrany.
W przypadku oglądania bajek, sprawdzi się sprzęt z dużym i dobrej jakości ekranem. Do grania potrzebny jest mocniejszy sprzęt, na którym rozgrywka będzie płynna i satysfakcjonująca. Urządzenie do nauki z kolei nie musi mieć wielu dodatkowych funkcji, ale powinno być w stanie działać przez wiele godzin bez ładowania.

Tablet dla najmłodszych dzieci nie musi być najsilniejszy

Jeśli chcesz kupić tablet dziecku, to pamiętaj, że nie musi to być od razu koszmarnie drogie urządzenie z najwyższej półki. O ile sam nie planujesz wykonywać na nim poważniejszych zadań zawodowych, to raczej nie celuj w urządzenia za kilka tysięcy złotych, służące np. jako tablet graficzny profesjonalnym grafikom. Twój maluch nie wykorzysta tego potencjału, a do tego takie sprzęty zwykle są duże i ciężkie, więc w rękach dziecka staną się niewygodne.

Tablet edukacyjny nie musi być królem multimediów

Z drugiej strony pamiętaj, że dla dziecka tablet = zabawka. Jeśli zależy Ci, aby służył tylko do nauki, to skup się na urządzeniu, które nie będzie rozpraszało Twojej pociechy mnogością interaktywnych, multimedialnych rozwiązań. Dobrym rozwiązaniem jest np. jeden tani tablet do nauki, na którym nie ma żadnych gier, a drugi przeznaczony do zabawy.

Na co zwrócić uwagę, wybierając tablet?

Zastanawiając się, jaki tablet dla dziecka wybrać, zwróć uwagę na kilka szczególnie istotnych kwestii. Pozwolą Ci one zawęzić krąg poszukiwań i wybrać najlepszy sprzęt w atrakcyjnej cenie.

Jaką wielkość ekranu wybrać?

Kupujesz sprzęt starszym dzieciom, czy może maluchom? Zależnie od odpowiedzi, odpowiednio dobierz wielkość urządzenia. Małe pociechy mogą mieć problem z utrzymaniem dużego tabletu przez dłuższy czas. Może być przez to narażony na uszkodzenia mechaniczne oraz upadki.
Z drugiej strony duży ekran starszym dzieciom przyda się np. do gier czy oglądania filmów. Dobry tablet powinien umożliwiać tego rodzaju aktywności, zwróć więc uwagę, aby miał dobrą jakość obrazu oraz dźwięku.

Wydajność tabletu dla dzieci jest istotna

Zależnie od przeznaczenia tabletu, istotne są też jego parametry. O ile nie ma być to tylko urządzenie do obsługi podstawowych zadań szkolnych, to rozważ kupno wydajnych urządzeń. Można na nich grać w bardziej ambitne gry czy obsługiwać zaawansowane aplikacje. W wielu przypadkach urządzenie to może zupełnie zastąpić komputer, co zapewni Ci spore oszczędności.

Nie zapominaj o wytrzymałości

Dzieci mają tendencję do psucia urządzeń elektronicznych. Tablet może upaść na podłogę, spaść z łóżka czy uderzyć o szafkę. W rękach młodszych dzieci takie zdarzenia są niemalże nieuniknione, przemyśl więc kupno urządzenia szczególnie odpornego na uszkodzenia.
Atrakcyjnym rozwiązaniem, na które decyduje się wielu rodziców, jest wykupienie ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków i uszkodzeń mechanicznych. Jest to dodatkowy koszt, który jednak zwróci się w chwili, gdy nie będziesz musiał kupować nowego sprzętu, bo serwis naprawi ten uszkodzony.

Czy warto kupić dziecku tani tablet?

Tablety to niezwykle przydatne urządzenia, które dobrze spełniają swoje zadania w rękach użytkowników w różnym wieku. Pomagają w nauce, mogą być przydatne w szkole lub w pracy, a także na studiach. Są też dostarczycielami doskonałej rozrywki, podawanej w o wiele wygodniejszej formie, niż w przypadków większych laptopów, a tym bardziej urządzeń stacjonarnych.
Zastanawiając się jednak nad tym, jaki tablet dla dziecka wybrać, dokładnie przemyśl wszystkie aspekty związane z tym zakupem. Nie kieruj się ceną czy popularnością jakiegoś modelu – to konkretnego urządzenia szukaj w oparciu o potrzeby i wymagania Twojej pociechy. Ta strategia sprawi, że na pewno kupisz tablet, który będzie mu usłużył przez długi czas.

Artykuł partnera