Jakie akcesoria samochodowe warto posiadać?

Podstawowa różnica w cenie nowego samochodu sprowadza się do jego wyposażenia i wynosi niekiedy nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wersje standardowe to najubożej wyposażone modele samochodowe.

jakie-akcesoria-samochodowe-warto-posiadac

Z kolei im drożej, tym więcej ciekawych dodatków. Akcesoria samochodowe można jednak także kupić z czasem. Które z nich warto posiadać w samochodzie?

Zacznijmy od tego, że często opłaca się kupić samochód z gorszym wyposażeniem a taniej i po prostu z czasem wyposażać samochód w przydatne akcesoria samochodowe. Co prawda nie wszystko da się wymienić – jak np. wymiana manualnej skrzyni na automat, ale wiele innych, ciekawych i przydatnych akcesoriów można bez problemu zamontować w standardowym modelu danego samochodu.

Nawigacja GPS do samochodu

Podstawowym zadaniem nawigacji GPS jest oczywiście doprowadzenie kierowcy do celu podróży. Nawigacja posiada jednak więcej funkcji – m.in. informuje odnośnie ograniczeń prędkości, punktach kontrolnych policji a te, gdzie jest dostęp do Internetu pozwolą unikać blokady dróg spowodowanych wypadkiem. Ponadto coraz częściej nawigacja wyposażona jest w rejestratory trasy. Wielofunkcyjny GPS pozwala więc na znacznie więcej niż dotarcie do celu.

Kamera cofania i czujniki parkowania

Kamera cofania i czujniki parkowania to kolejna słuszna inwestycja, która wraz z montażem zamknie się w zaledwie kilkuset złotych. Kamera cofania i czujniki parkowania to niezwykle przydatne akcesoria dla tych, którzy często stawiają auto na zatłoczonych parkingach. Te akcesoria samochodowe będą więc niezwykle przydatnymi dla jazdy w trybie miejskim.

Trzeba także zauważyć, że czujniki parkowania możemy kupić pojedynczo lub w zestawach. Zarówno czujniki, jak i kamery cofania kupimy z kolei w większości sklepów motoryzacyjnych. Warto także zaznaczyć, że na stronie akcesoria samochodowe w iParts.pl znajdziemy informację, że markowe czujniki będą kompatybilne z większością samochodów.

Hak holowniczy do auta

Hak będzie kosztować przynajmniej kilkaset złotych, ale taka inwestycja w bardzo dużym stopniu zwiększy możliwości transportowe pojazdu. Do haka będzie można podpinać zarówno naczepki bagażowe, jak i przyczepy kempingowe. Podróż nawet z pełnym kompletem pasażerów będzie wówczas bardziej komfortowa i dostarczy niesamowitych wakacyjnych wrażeń. Ponadto konstrukcja większości haków jest także kompatybilna z bagażnikami na rowery.

Tester trzeźwości – Alkomat

Podstawowa zasada, której powinien trzymać się każdy kierowca, to 'nigdy nie jeździć po alkoholu’. Zdarza się jednak, że wcześniejszego dnia wypiliśmy kilka głębszych. Rano raczej nie będzie szans na to by móc jechać. Kiedy więc? Pomiar stężenia alkoholu we krwi ułatwi alkomat, który upewni kierowcę w tym, czy jest on gotowy na jazdę samochodem.

Jak widać powyższe akcesoria samochodowe to niezwykle przydatne urządzenia, których montaż w dużym stopniu poprawi komfort użytkowania samochodu. Nie trzeba także martwic się wydatkami i np. stopniowo uzupełniać wyposażenie auta.

Artykuł sponsorowany