Jakie są najmniej wymagające zwierzęta domowe?

Opieka nad zwierzakiem wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Nie oznacza to jednak, że dzieci lub osoby zapracowane nie powinny zajmować się małymi stworzeniami. Jakie są mało wymagające zwierzęta domowe?

Jakie są najmniej wymagające zwierzęta domowe?

Wybór zwierzątka domowego może niekiedy sprawiać duży kłopot, szczególnie jeśli przyszły właściciel wie, że nie będzie mógł poświęcać pupilowi zbyt wiele czasu. W takiej sytuacji najbardziej popularne psy i koty odpadają. Co więc pozostaje? Okazuje się, że jest całkiem spora grupa mało wymagających zwierząt domowych, które nie potrzebują aż tak dużo opieki. Poniżej znajdziesz kilka z nich.

Żółwie

Jakie są najmniej wymagające zwierzęta domowe?

To dobry wybór dla osób, które nie oczekują po swoim pupilu nadmiernego przywiązania czy budowania z nim relacji. Żółw, owszem, rozpoznaje właściciela i raczej szybko się z nim oswaja, ale ze względu na jego styl życia zdecydowanie nie jest to zwierzak do zabawy. Dużym plusem jest natomiast to, że opiekun nie musi uczyć go dyscypliny – ten gad nie niszczy ani nie hałasuje. Potrafi również przetrwać dłuższy czas bez pożywienia, więc spokojnie można zostawić go samego w domu, podczas gdy właściciel wyjeżdża z miasta na kilka dni. Z kolei jego długowieczność pozwala opiekunowi na silne przywiązanie do pupila.

Kanarki

Jakie są najmniej wymagające zwierzęta domowe?

Towarzyskie, ale przy tym mało wymagające. Dodatkowo pięknie śpiewają. Idealne dla osób samotnych i jednocześnie zapracowanych. Kanarek jest tani w utrzymaniu, a poza tym, podobnie jak w przypadku żółwia, nie trzeba uczyć go dyscypliny. Zostawiając go samego na dłuższy czas, należy zostawić mu zapas ziarna oraz wody. Ponieważ jest to ptak potrzebujący towarzystwa, podczas nieobecności właściciela dobrze zostawiać mu włączone radio.

Myszy

Jakie są najmniej wymagające zwierzęta domowe?

Kojarzone głównie ze szkodnikami, choć oswojone są tak naprawdę wspaniałymi pupilami. To właściwy wybór na pierwsze zwierzątko dla dziecka. Odznaczają się dużą ruchliwością, a ponadto zazwyczaj nie wyrządzają żadnych szkód. To bardzo inteligentne stworzenia, które potrzebują dużo aktywności, więc są idealnym towarzyszem dziecięcych zabaw.

Rybki

Jakie są najmniej wymagające zwierzęta domowe?

Choć sam wybór akwarium i ryb może sprawiać kłopot, to późniejsza opieka nad tymi stworzeniami jest niezwykle prosta. To idealny wybór zarówno dla dzieci, jak i dla starszych właścicieli. Należy je karmić, wymieniać wodę, raz na jakiś czas czyścić filtr i to tyle. Dla bardziej zapracowanych osób dobrym rozwiązaniem może być automatyczny karmnik. Rybki nie wymagają niemal żadnej opieki, a w zamian możemy podziwiać ich kolorowy świat, obserwować wodne życie i zabawy.

Patyczaki

Jakie są najmniej wymagające zwierzęta domowe?

Często trudno je dostrzec, ponieważ upodabniają się do gałązek i liści umieszczonych w terrarium. Poza tym przemieszczają się niemal niezauważenie, dlatego dla niektórych obserwacja ich życia może być nużąca. Nie zmienia to jednak faktu, że są to zwierzaki mało wymagające, a opieka nad nimi nie sprawia trudności nawet małemu dziecku. Podobnie jak żółw czy rybki, patyczak nie nawiązuje relacji z właścicielem, lecz małymi kroczkami przygotowuje do opieki nad większym i bardziej absorbującym pupilem.

EP