Jesteś na diecie i brakuje Ci motywacji? Doradzamy jak się nie poddawać!

Ponad 62% mężczyzn i 46% kobiet w Polsce ma problem z nadwagą lub otyłością. Coraz częściej mówi się o alarmującym niebezpieczeństwie w szkołach – ponad 22,3% dzieci w wieku szkolnym zmaga się z nadmiarem kilogramów.

Jesteś na diecie i brakuje Ci motywacji? Doradzamy jak się nie poddawać!
Jesteś na diecie i brakuje Ci motywacji? Doradzamy jak się nie poddawać! Na zdj.: Marta Barczewska

Czego brakuje najbardziej w walce z chorobą? – Wiedzy i motywacji – mówi Konrad Gaca, ekspert ds. leczenia otyłości – Bez silnej, codziennej motywacji podczas każdego etapu procesu odchudzania, trudno osiągnąć i utrzymać efekty. Gdzie więc znaleźć tę motywację, by tym razem się udało?

Nigdy się nie cofaj. Chyba, że chcesz wziąć rozbieg

Takimi słowami rozpoczyna się nowy film motywacyjny stworzony przez Konrada Gacę. Te słowa wypowiedziała jedna z uczestniczek procesu – Marta Barszczewska. Film opowiada o niej samej, o jej walce z otyłością. Zaczynała od wagi przekraczającej 130 kg, dziś – dzięki sile charakteru i niezachwianej motywacji ma już 75 kilogramów mniej i nowe życie.– Nikt i nic nie jest w stanie mnie zatrzymać – mówi dziś pewnym głosem Marta, a w jej oczach widać siłę i pewność. Takich historii jest wiele i każda z nich jest ogromną motywacją dla tych, których dopadają wątpliwości. Ci, którym się udało, a jest ich naprawdę wielu – są dowodem na to, że walka z chorobą, kilogramami, z własnymi słabościami, uzależnieniem od jedzenia, jest warta zachodu – opowiada Gaca, który od ponad trzynastu lat pomógł tysiącom Polaków uporać się z nadwagą i otyłością. Obserwując ich codzienną potrzebę motywacji, stworzył specjalne narzędzia motywacyjne: filmy motywacyjne na kanale YouTube, Terminarz „Rytm Zdrowego Życia”, który motywuje i jest pełen wskazówek, jak osiągnąć upragniony cel, a także książkę motywacyjną „Obudź w sobie wojownika. Siła motywacji”, której premiera zaplanowana jest na 26 października.

Najtrudniejszy pierwszy krok…

Poszukiwanie motywacji na różnych polach jest niezmiernie ważne w walce z otyłością. Pierwszym krokiem do zmiany może okazać się poświęcenie kilku chwil na obejrzenie filmów motywacyjnych. Odpowiadają one na pytania, które zadają sobie ludzie w chwili zwątpienia i zawierają myśli, które rodzą się w głowie każdego z nas. Ale przede wszystkim doskonale spełniają swoje przewodnie zadanie: naprawdę motywują do działania, pokazują, że każdy kiedyś przechodził chwile załamania i rezygnacji. Warto skorzystać z rady eksperta i pozwolić sobie pomóc. –  Twoje marzenie jest warte tyle, ile dla niego poświęcisz. Za najlepsze rzeczy płaci się zaangażowaniem, każdego dnia – podsumowuje dietetyk

Budowanie motywacji to prawdziwa sztuka

Niedocenianym i kluczowym składnikiem starań o odzyskanie zdrowia i uzyskanie nowej sylwetki jest motywacja, która zaczyna się w głowie. To ona sprawia, że ludzie mają chęci do tego, żeby dążyć do wyznaczonego celu. To dzięki niej człowiek posiada siłę do codziennej walki o lepszą wersję samego siebie. Według badań Uniwersytetu Medycznego w Lublinie głównym czynnikiem podejmowania procesu odchudzania przez osoby otyłe jest złe samopoczucie spowodowane pogorszeniem relacji z otoczeniem oraz niska samoocena i poczucie dyskomfortu. Aż 64% badanych przyznało się do takiego powodu swojej decyzji. Pierwszy krok jest ważny. Prawdziwe wyzwanie to walka, którą musisz stoczyć, kiedy wydaje Ci się, że już nic nie można zrobić. Właściwa i stale podtrzymywana motywacja pomaga w wyeliminowaniu wszystkich przeszkód, które mogą pojawić się po drodze. Jest nieopisaną pomocą w dążeniu do wyznaczonych celów, a także w walce z tak trudną i złożoną chorobą, jaką jest otyłość.

Konrad Gaca – ekspert ds. leczenia otyłości, specjalista żywieniowy, motywator, autor metody mądrego odchudzania Gaca System.

Wpis znaleziono dzięki:

- Motywacja

- Dieta

- Porady eksperta