Kiedyś sławne, dziś zapomniane. O wielkich gwiazdach, które odeszły w niepamięć

Mówi się, że znani ludzie mają swoje ''pięć minut''. Dla niektórych faktycznie ten czas jest naprawdę krótki. Co dzieje się z tymi, którzy niegdyś brylowali na salonach, a obecnie nic o nich nie słychać?

Kiedyś sławne, dziś zapomniane. O wielkich gwiazdach, które odeszły w niepamięć

Zrobić karierę w show-biznesie jest znacznie łatwiej niż ją utrzymać. Dowiedział się o tym niejeden gwiazdor, który po jednym czy kilku sezonach w blasku fleszy został zapomniany przez fanów. Co słychać u sław, których czas już przeminął? Czy pamiętacie je wszystkie?

Paris Hilton

Kiedyś sławne, dziś zapomniane. O wielkich gwiazdach, które odeszły w niepamięć. Foto Instagram @parishilton

O Paris nie dało się nie słyszeć. Prawnuczka słynnego założyciela sieci hoteli zajmowała się modelingiem, aktorstwem, a nawet próbowała swoich sił w muzyce. Na szklanym ekranie nie wychodziło jej najlepiej, o czym świadczą trzy Złote Maliny w jej dorobku. Mimo kilku porażek Paris nie poddawała się i uparcie tkwiła w show-biznesie. Umawiała się z pokaźną liczbą znanych i wpływowych mężczyzn m.in. piłkarzem Christiano Ronaldo, raperem 50 Cent, wokalistą i aktorem Jaredem Leto czy Nickiem Carterem z Backstreet Boys. Obecnie jednak mało o niej słychać. Na dobre przestała grywać na ekranie w 2013 roku. Nie udziela się również muzycznie, a jej popularność dobiegła końca.

Dan Aykroyd

Kiedyś sławne, dziś zapomniane. O wielkich gwiazdach, które odeszły w niepamięć. Foto Instagram @therealdanaykroyd

Dan Aykroyd popularność zdobył trafiając do obsady pierwszej edycji programu ”Saturday Night Live”, ale prawdziwą sławę przyniosła mu rola w komedii muzycznej ”Blues Brothers”. W obu produkcjach występował wspólnie z komikiem Johnem Belushi. Po jego śmierci Aykroyd zajął się rozwojem kariery na szklanym ekranie. Zagrał w wielu filmach, a za rolę w ”Wożąc panią Daisy” otrzymał nominację do Oscara. Wystąpił w kultowym teledysku Michaela Jacksona do piosenki ”Liberian Girl”. Jest współzałożycielem marki Crystal Head Vodka, a także ma kilka winiarni w Kanadzie. Prawdziwy człowiek sukcesu, prawda? A jednak jego popularność przeminęła. Choć jeszcze do niedawna pojawiał się w produkcjach filmowych, nie robi już takiej furory jak kiedyś. Właściwie mało kto o nim teraz mówi.

Jason Priestley

Kiedyś sławne, dziś zapomniane. O wielkich gwiazdach, które odeszły w niepamięć. Foto Instagram @jason_priestley

Bożyszcze lat 90., Jason Priestley, zasłynął na ekranie w serialu ”Beverly Hills, 90210” i od razu rozkochał w sobie rzeszę fanek. Za tę rolę zgarnął nominację do nagrody Złotego Globu. Potem jego kariera nabrała rozpędu: odegrał kilka udanych kreacji w filmach, a także zajął się reżyserowaniem. Był również gospodarzem programu ”Saturday Night Live”. Od jakiegoś czasu nie pojawia się jednak na ekranach. Fani aktora szykowali się na jego powrót wraz z kontynuacją serialu ”Beverly Hills, 90210”, którą zapowiedziano w 2019 roku, natomiast po śmierci Luke’a Perry’ego, kolegi z planu Jasona Priestleya, pogłoski o ewentualnym wznowieniu serialu ucichły.

Terence Trent D’Arby

Kiedyś sławne, dziś zapomniane. O wielkich gwiazdach, które odeszły w niepamięć. Foto Instagram @sananda.maitreya

Terence Trent Howard, bo tak naprawdę nazywa się Terence Trent D’Arby (znany również jako Sananda Maitreya) swego czasu komponował prawdziwe hity – ”Sign Your Name” oraz ”Wishing Well” przyniosły mu dużą popularność w Ameryce i nie tylko. W 1988 roku został nagrodzony statuetką Grammy w kategorii najlepszy artysta R&B. Jest autorem wielu ścieżek dźwiękowych do hollywoodzkich produkcji. W 2001 roku zmienił pseudonim i przeniósł się do Europy. Wciąż zajmuje się muzyką, ale żaden jego album nie osiągnął takiego sukcesu jak debiutancki ”Introducing the Hardline According to Terence Trent D’Arby”. Prawdę mówiąc niewiele osób zna jego twórczość z XXI wieku, dlatego warto powspominać utwór, który zapoczątkował karierę Terence’a.

Jay Delano

Kiedyś sławne, dziś zapomniane. O wielkich gwiazdach, które odeszły w niepamięć. Foto Instagram @jaydelano.official

Jay Delano pochodzi z Holandii, ale w Polsce zrobił naprawdę dużą karierę. Jego pierwszy album uzyskał miano złotej płyty w kraju nad Wisłą. W 2009 roku został półfinalistą 9. edycji programu ”Taniec z Gwiazdami”. W tamtym czasie pojawiał się również na czołowych festiwalach w Polsce np. Sopot Hit Festiwal, a także był nominowany do nagrody Eska Music Award w kategorii najlepszy zagraniczny popowy artysta. Jego sława przeminęła jednak dość szybko. Dziś Jay nadal tworzy muzykę, ale nie potrafi ponownie wrócić na szczyty list przebojów.

Helena Christensen

Kiedyś sławne, dziś zapomniane. O wielkich gwiazdach, które odeszły w niepamięć. Foto Instagram @helenachritensen

Helena Christensen trzydzieści lat temu była ikoną mody. Należała do grona topowych modelek, współpracując z takimi markami jak Christian Dior, Chanel, Karl Lagerfeld, Gianni Versace, Giorgio Armani czy Valentino. W 1991 roku zachwyciła urodą w teledysku do piosenki ”Wicked Game” Chrisa Isaaka, z którym była w związku. Pojawiła się w kilku produkcjach telewizyjnych i kinowych. Młode dziewczyny chciały wyglądać jak ona. Obecnie jednak niewielu kojarzy jej nazwisko. Helena zajęła się działalnością społeczną, a rok temu pojawiła się informacja, że projektuje dla marki H&M.

Wesley Snipes

Kiedyś sławne, dziś zapomniane. O wielkich gwiazdach, które odeszły w niepamięć. Foto Instagram @realwesleysnipes

Wesley Snipes to człowiek legenda. O aktorze, który w latach 90. był u szczytu kariery za sprawą ról w takich filmach jak ”Blade – Wieczny łowca” czy ”Człowiek-demolka”, a nawet zagrał w teledysku Michaela Jacksona do piosenki ”Bad”, obecnie jest cisza. Dlaczego? Być może złamał go trzyletni pobyt w więzieniu za przestępstwa podatkowe. Snipes miał już wcześniej problemy z prawem, ale wyrok skazujący był niejako gwoździem do jego osobistej, także aktorskiej trumny. Od kiedy wyszedł na wolność, grywał bowiem w mało znaczących tytułach, często takich, które pojawiały się tylko na DVD.

Danuta Lato

Kiedyś sławne, dziś zapomniane. O wielkich gwiazdach, które odeszły w niepamięć. Foto Instagram @giorgialovesthe80s

Teraz jesteśmy już na gruncie polskim, choć Danuta Lato swego czasu była rozpoznawalna i za granicą. W 1984 roku wyjechała do RFN i tam właśnie przeszła niebywałą metamorfozę – z wyśmiewanej w rodzinnej miejscowości niziutkiej dziewczyny, obdarzonej przez naturę pokaźnych rozmiarów biustem, stała się prawdziwą gwiazdą. Popularność przyniosły jej rozbierane sesje w magazynach erotycznych. Próbowała również swoich sił w aktorstwie i muzyce – singiel ”Touch My Heart” zdobył rozgłos w wielu krajach. Nagrała nawet płytę z dwiema ikonami seksu: Samanthą Fox i Sabriną. Pojawiała się w programach telewizyjnych w Hiszpanii i w Niemczech. Po kilku latach Danuta Lato postanowiła jednak porzucić karierę. Poświęciła życie rodzinie i nauce.

Eliza Pomianowska