Magazyn La Mode et la Diplomatie – czy można połączyć modę i dyplomację?

LaMD - La Mode et la Diplomatie to magazyn, który łączy świat mody z biznesem, kulturą i dyplomacją. Jakie efekty daje takie zestawienie oraz skąd pomysł na czasopismo? Kim jest redaktor naczelna?

Nowy magazyn La Mode et la Diplomatie – co łączy modę i dyplomację?

Nowe spojrzenie na polską kulturę

La Mode et la Diplomatie to magazyn, który trafił do rąk ludzi z całego świata. Jest wynikiem pracy zafascynowanej światem mody redaktor naczelnej, która znalazła sposób na nieszablonowe połączenie pasji z przypomnieniem o swoich korzeniach. Halina Rostkowska- Niemczyk jest kobietą z wieloletnim doświadczeniem. Gościła na wielu prestiżowych uroczystościach. Ma za sobą pracę dla Mody&Stylu. Na czym polega wyjątkowość jej czasopisma?

Skąd pomysł na magazyn?

Poza interesującymi tematami jakie dotychczas się zajmowałam, temat mody zawsze przewijał się w moim życiu. A w połączeniu z tematem dyplomacji nadaje prestiżu, powagi, kierując nas w stronę klasyki. Magazyn o wymownym francuskim tytule, a wydany w wersji polsko- angielskiej kierowany jest do wszystkich czytelników w kraju i na świecie. Mam taką nadzieję, ze magazyn znajdzie się na Pokazach Mody na Fashion Week w Paryżu, co będzie  dla mnie wielkim zaszczytem i będzie czyniło magazyn bardziej prestiżowym. Mam taką nadzieję, ze znajdziecie Państwo bez względu na wiek, na płeć dużo interesujących tematów. – zdradza Halina Rostkowska – Niemczyk, redaktor naczelna Magazynu La Mode et la Diplomatie.

Nowy magazyn La Mode et la Diplomatie – co łączy modę i dyplomację?

O czym jest polsko – francuski kwartalnik?

Redaktor naczelna magazynu, obserwując świat mody za granicą, zatęskniła za ojczyzną. W Polsce mamy mnóstwo utalentowanych projektantów, a moda rozwija się na wysokim poziomie. Na ulicach miast, takich jak Mediolan, Rzym lub Paryż można spotkać także Polki. Zachwyt pokazami i poznawanymi ludźmi nie mógł równać się z miejscem pochodzenia publicystki i krytyka mody. Zamiłowanie do świata mody w Polsce i na świecie zaowocowało powstaniem magazynu La Mode et la Diplomatie. Co w nim przeczytamy?

Możemy zapoznać się przede wszystkim nie tylko z najnowszymi informacjami dotyczącymi świata mody, lecz także z rozmowami z wpływowymi kobietami, znanymi ze świata kultury i biznesu. Do tego grona zalicza się między innymi Beata Tyszkiewicz, której zdjęcie znalazło się na okładce jednego z wydań. Płynne połączenie pozornie skrajnie różnych dziedzin życia powoduje, że kwartalnik wyróżnia się spośród innych czasopism.

„Moda przemija, a styl pozostaje” to motto, które stało się inspiracją dla zaangażowanej w świat mody Haliny Rostkowskiej- Niemczyk. Redaktor naczelna ma nadzieję, że pismo pojawi się niebawem na takich wydarzeniach, jak Paris Fashion Week. Byłby to nie tylko ogromny sukces magazynu, ale i większe zainteresowanie polską modą i kulturą wśród mediów zagranicznych. Potrzeba powrotu do ojczystej kultury i stworzenie polsko – francuskiego pisma to także szansa dla niedocenionych projektantów, co zauważa Rostkowska-Niemczyk. Czy LaMD osiągnie sukces?