Kobieta militarna

kobieta militarna

Moda XXI wieku nie poddaje się rygorom, nie podlega nakazom czy zakazom. Trendy na bieżący sezon są różnorodne, a wybór tego najbliższego naszemu stylowi wcale nie jest łatwy. Dlatego projektanci zachęcają do indywidualnej interpretacji najgorętszych modowych propozycji. My, tej jesieni stawiamy na trend militarny, który w zdecydowany sposób rządzi się własnymi prawami, ale z pewnością jest propozycją z pierwszych modowych szeregów.
Podążanie za tegorocznymi trendami nie jest łatwe. Mnogość kolorów, fasonów i różnorodność stylów może sprawić niemały dylemat. Dlatego zamiast ulegać pogoni za tym, co modne, proponujemy zdecydowany marsz w stronę militarnych uniformów. Tej jesieni z szaf występują dwurzędowe płaszcze, oversizowe kurtki z masywnymi ramionami i dużymi, ozdobnymi guzikami. Do tego bluzki z pagonami, skórzane oficerki z wyrazistymi klamrami i spodnie o męskim kroju. Charakterystyczne dla tego trendu są proste, geometryczne cięcia, ostre wykończenia i mocne tkaniny. Modowa musztra daje jednak sporo swobody, dlatego można do woli przebierać w fasonach, kolorach i rodzajach militarnych ubrań.

W biżuterii prym nieustannie wiedzie złoto, które występuje zarówno jako element ubrań, jak i w postaci ciężkich bransolet czy kolczyków. Do zmiany warty doszło natomiast w kolorystyce. Czerń pozostaje w grze, ale prawdziwe rządy sprawuje zieleń – od khaki, przez butelkową aż po oliwkową. Dobrze mają się także typowe jesienne barwy, jak brąz, granat i szarości.
Militarny trend to nie tylko klasyczny, szykowny wygląd, ale przede wszystkim wygoda, dlatego na chłodne dni warto wyposażyć się w ciepłą czapkę-uszatkę, płaszcz z kożuchem i oficerki. Wojskowy dryl sprawdza się świetnie na co dzień. W parze z nie wychodzącą
z mody skórą tworzą perfekcyjne zestawienie. A skórzana może być nie tylko kurtka. Spodnie, sukienka ze skórzanymi wstawkami lub przylegający top – te rzeczy na pewno zwrócą uwagę swoją oryginalnością.

Wojskowy trend i ubrania inspirowane mundurami nie oznaczają, że ta jesień będzie bardziej męska. Militarne stylizacje są ostre, szykowne i wyrafinowane, a połączenie pierwiastka mody męskiej i żeńskiej daje seksowny i przyciągający wzrok efekt.

Klaudia Lis