Komputery poleasingowe – biznesowa jakość za niewielkie pieniądze

Sprzęt elektroniczny ma to do siebie, że szybko spada jego wartość. Na rynku ciągle pojawiają się urządzenia nowszej generacji, mające lepsze możliwości.

Komputery poleasingowe – biznesowa jakość za niewielkie pieniądze. Foto StartupStockPhotos. Pixabay

Jednak często wysokiej klasy sprzęt jest bardzo drogi i przeważnie jest poza zasięgiem przeciętnego konsumenta. Najwyższą jakość za niewygórowaną cenę można zyskać, wybierając komputer poleasingowy.

Zakup komputerów do firmy to dość duży wydatek, dlatego największe korporacje często wybierają wygodniejszą formę finansowania, jaką jest leasing. Podpisują umowę na dwa, trzy lata, otrzymują potrzebne urządzenia, płacą raty leasingowe i użytkują sprzęt przez odpowiedni okres. Po zakończeniu leasingu mogą wykupić komputery lub zdecydować się na wymianę wszystkich urządzeń na nowe. Najczęściej firmy wybierają tę drugą opcję, biorąc ponownie w leasing nowe urządzenia. Natomiast poprzednie są zwracane leasingodawcy i często trafiają na rynek jako komputery poleasingowe. To na ogół dobrej jakości sprzęty, które mają świetne parametry techniczne, a do tego przed trafieniem do sprzedaży przechodzą renowację i przegląd.

Komputery poleasingowe – biznesowa jakość

Komputery poleasingowe (takie jak oferuje Laurem.pl) lub w innym mieście są użytkowane w firmach około dwóch, trzech lat. To dla sprzętu wysokiej klasy krótki czas, ponieważ korporacje działające na wysokich obrotach inwestują w urządzenia dobre jakościowo, nieawaryjne, markowe, z klasy biznes. Komputery takie w wyjściowej, cenie rynkowej są dość drogie, jednak firma zamawia jednocześnie nawet kilkaset takich sprzętów, dzięki czemu otrzymuje niższą cenę. Dodatkowo po okresie leasingu wartość komputerów spada, więc często można je nabyć za cenę 50-70% niższą od zapłaconej przez korporację. Wybierając komputer poleasingowy, możemy mieć markowy sprzęt z dobrymi parametrami technicznymi w atrakcyjnej cenie.

Komputery poleasingowe – na co zwrócić uwagę?

Wybierając komputer poleasingowy, należy zwrócić uwagę na jego parametry. Przede wszystkim dla użytkownika ważny jest system operacyjny, pamięć RAM, wielkość dysku twardego i złącza. Dodatkowo warto się dowiedzieć, ile lat komputer był w leasingu, czy przechodził bieżące aktualizację i renowację. Kolejną istotną sprawą dla nabywcy komputera poleasingowego jest gwarancja. Większość sprzedawców udziela na sprzęty własną gwarancję na okres 24 miesięcy.

Komputery poleasingowe umożliwiają konsumentowi nabycie dobrego jakościowo urządzenia klasy biznes za niewielkie pieniądze. Takie urządzenia bezawaryjnie mogą pracować kolejne kilka lat.

Artykuł partnera