Kosmetyki dla dzieci – jak zadbać o właściwą pielęgnację u maluchów?

Każdy rodzic chce dla swojego dziecka wszystkiego, co najlepsze. Tyczy się to również pielęgnacji skóry, ponieważ warto od samego początku zadbać o ten aspekt. Przy czym stosowanie wielu kosmetyków u najmłodszych nie jest zbyt rozsądnym pomysłem. Jak więc podejść do tego tematu?

Kosmetyki dla dzieci – jak zadbać o właściwą pielęgnację u maluchów?
Kosmetyki dla dzieci – jak zadbać o właściwą pielęgnację u maluchów?

Rodzaje kosmetyków dla niemowląt

Na wyposażeniu zawsze powinniśmy mieć pod ręką kilka produktów, które zawsze przydadzą się nam do odpowiedniej pielęgnacji u naszego malucha.
Z rzeczy najbardziej podstawowych są to zdecydowanie chusteczki nawilżane. Każdy co bardziej doświadczony rodzic wie, w ilu sytuacjach się one przydają. Wycieranie buzi, rączek, pupy… w zasadzie chusteczki towarzyszą nam od rana do wieczora, ponieważ w każdym momencie dnia mogą być przydatne.
Płyn do mycia ciała powinien być dobrze dobrany względem skóry naszego dziecka. Absolutnie nie próbujmy dawać maluchowi produktu przeznaczonego dla dorosłych. Jego skóra wymaga odpowiedniego specyfiku, stworzonego z myślą o najmłodszych.

A skoro przy kąpieli jesteśmy, to w pierwszych tygodniach potrzebna będzie nam również oliwka. Skóra dziecka szybko się wysusza, dlatego musimy zadbać o jej odpowiednie nawilżenie.
Kolejną niezbędną rzeczą jest krem na odparzenia. Pupa u niemowlaków bardzo szybko się podrażnia, przez co dziecko czuje duży dyskomfort. Aby załagodzić ten problem powinniśmy sięgnąć po odpowiedni krem dla niemowlaków.
Istnieją również kosmetyki, które możemy opcjonalnie nabyć, nie są jednak niezbędne. Mowa o szamponie do włosów oraz kremie do twarzy. Ten pierwszy może spokojnie zostać zastąpiony przez mydło dla noworodków. Jeśli jednak zdecydujemy się na jego zakup, to pamiętajmy o tym, że taki szampon nie powinien się pienić ani podrażniać oczu. W przypadku kremu może być on przydatny, jeżeli w wyjątkowo słoneczny dzień zamierzamy zabrać malucha na spacer. Na co dzień nie musi być on jednak stosowany.

Jeśli szukasz produktów dla dzieci, to z całą pewnością znajdziesz je tutaj:
https://www.drmaxdrogeria.pl/mama-i-dziecko.

Dlaczego nie stosować zbyt wielu preparatów?

Reklamy często mogą zachęcać nas do nabywania różnych produktów. Gdybyśmy jednak ich wszystkich się słuchali, to szybko okazałoby się, że nasze dziecko ma więcej kosmetyków od nas.
Tymczasem naprawdę nie ma sensu męczyć skóry dziecka różnymi substancjami już od pierwszych miesięcy jego życia (chyba że inaczej zaleci lekarz).
Dermatolodzy nieustannie podkreślają, że stosowanie wielu preparatów, zwłaszcza w krótkim odstępie czasowym, może doprowadzić do niepotrzebnych problemów ze skórą u dziecka.
Pamiętajmy o tym, że skóra niemowlaka jest bardzo delikatna, a przez to narażona na działanie wszelkich substancji.

Poza tym maluchy nie mają dobrze wykształconej bariery naskórkowej. Dlatego przez ich skórę łatwiej przenikają niektóre substancje, co często jest zjawiskiem niepożądanym. Z tego powodu naprawdę nie ma co przesadzać z ilością kosmetyków dziecięcych.

Artykuł partnera