Kosmetyki naturalne do twarzy – cera wolna od chemii

Delikatna skóra twarzy każdego dnia jest narażona na działanie czynników zewnętrznych. Nie sprzyjają jej zmiana temperatury czy zanieczyszczenie środowiska.

I Ty dokładasz „swoją cegiełkę” – szczególnie, jeśli każdego dnia wykonujesz makijaż i nie przykładasz większej uwagi do stosowanych kosmetyków. Uważasz, że najwyższy czas to zmienić? Postaw na naturalne kosmetyki do twarzy – tym sposobem pozwolisz skórze odetchnąć od nadmiaru chemii.

Świadoma pielęgnacja skóry twarzy to nie tylko sumienne oczyszczanie cery i aplikowanie odpowiednich kosmetyków. Istotną rolę odgrywa stosowanie preparatów, których skład realnie wpływa na poprawę kondycji skóry. Warto więc zwrócić się w kierunku kosmetyków naturalnych, które – dzięki składnikom pozyskiwanych prosto z natury – pomagają uwolnić cerę od substancji chemicznych.

Kosmetyki naturalne do twarzy – co to?

Mianem kosmetyków naturalnych określa się preparaty, których podstawą są składniki pochodzenia roślinnego oraz mineralnego. Warto jednak mieć świadomość, że kosmetyki powinny być naturalne nie tylko z nazwy. Za tym określeniem powinien iść odpowiedni skład, tj. wysoki procent naturalności preparatu. Chociaż jego minimalna wartość nie została odgórnie określona, im wyższy stopień, tym lepiej.

– Na rynku kosmetycznym trudno jest znaleźć kosmetyki do twarzy, które charakteryzowałyby się procentem naturalności wynoszącym 100%. Dobrym wyborem mogą więc okazać się preparaty, których poziom naturalności jest nie niższy niż 93%. Jeśli kosmetyk zawiera 99% składników pochodzenia naturalnego, jest to bardzo dobry produkt – wyjaśnia przedstawiciel Resibo, marki specjalizującej się w produkcji kosmetyków naturalnych.

Kosmetyki naturalne do twarzy – bogata oferta

O ile jeszcze kilkanaście lat temu dostęp do naturalnych kosmetyków do twarzy był mocno ograniczony, obecnie można wybierać spośród mnóstwa propozycji. W ofercie znajdują się nie tylko kremy do codziennej pielęgnacji, ale również peelingi, maseczki czy nawet balsamy do ust.

W zależności od potrzeb skóry, można znaleźć m.in.:

  • bogaty krem liftingujący (procent naturalności to 95,5%),
  • krem odżywczy na dzień (procent naturalności wynoszący 99%),
  • krem rozświetlający (procent naturalności 98,6%),
  • lekki krem nawilżający (procent naturalności nawet 98,7%),
  • ekspresowy peeling rozświetlający (procent naturalności 97,7%),
  • łagodząca emulsja myjąca (procent naturalności na poziomie 97,4%).

Jak wynika z powyższego zestawienia, kosmetyki naturalne do twarzy pozwalają na przeprowadzenie rutyny pielęgnacyjnej bez konieczności stosowania preparatów z substancjami chemicznymi.

Na co zwracać uwagę przy wyborze kosmetyków naturalnych?

Mimo bogatej oferty i ogromnego zróżnicowania, wybór kosmetyków naturalnych wcale nie jest łatwy. Na co zatem zwrócić uwagę, aby dokonać dobrej decyzji?

Procent naturalności

Jeśli chcesz mieć pewność, że kosmetyk faktycznie bazuje na składnikach naturalnych, sprawdź procent naturalności. Im wyższy, tym więcej takich substancji zawiera.

Przeznaczenie i skład

Kosmetyk musi odpowiadać potrzebom Twojej skóry, dlatego uwzględnij jego przeznaczenie. Dlaczego? Nieco innym składem będzie charakteryzować się lekki krem do stosowania na co dzień, a inaczej – krem dla skóry dojrzałej, borykającej się z głębokimi zmarszczkami. Innych preparatów do oczyszczania będzie wymagać cera mieszana i skłonna do przetłuszczania, a innych – przesuszona i potrzebująca silnego zastrzyku nawilżenia.

Zwróć przy tym uwagę na to, czy kosmetyki  naturalne do twarzy nie zawierają „zakazanych”  składników. Mowa o syntetycznych  substancjach zapachowych, barwnikach oraz innych ulepszaczach. Warto wystrzegać się też silikonów oraz PEG-ów.

Pielęgnacja twarzy kosmetykami naturalnymi – dlaczego warto?

Interesuje Cię pielęgnacja twarzy kosmetykami naturalnymi, ale zastanawiasz się nad słusznością takiej zmiany – głównie z powodu wyższej ceny preparatów? Istnieje wiele powodów, dla których warto zmienić swoje dotychczasowe przyzwyczajenia.

Bezpieczny skład

Jeśli wybierasz kosmetyki naturalne do twarzy, nie narażasz swojej skóry na dodatkową porcję substancji chemicznych. To ważne – szczególnie, że niektóre syntetyczne składniki mogą wpływać nie tylko na pogorszenie kondycji skóry, ale także zdrowia.

Mniejsze ryzyko alergii

Co prawda kosmetyki naturalne mogą powodować alergie, jednak ich ryzyko jest mniejsze w porównaniu z preparatami na bazie składników chemicznych.

Warto podkreślić, że największy potencjał alergizujący mają ekstrakty roślinne oraz olejki eteryczne. Jeżeli Twoja skóra jest skłonna do alergii i wykazuje zwiększoną wrażliwość, musisz uważać.

Nieskomplikowany skład

Kosmetyki naturalne do twarzy bazują na prostych formułach, co przekłada się na krótki skład. W tym przypadku nie musisz obawiać się długiej listy wykorzystanych substancji. Najczęściej skład ogranicza się do 4-5 składników aktywnych.

Jeżeli do tej pory Twoja pielęgnacja opierała się na preparatach z substancjami chemicznymi, warto poznać moc kosmetyków naturalnych. Zacznij od wprowadzenia kremu do stosowania na dzień lub peelingu, aby zauważyć różnicę.