Jak dobrać sukienkę do sylwetki?

Odpowiednio dobrana sukienka sprytnie ukrywa nasze problematyczne obszary i wydobywa z sylwetki to, co najlepsze. Jak dobrać odpowiednią sukienkę do naszej figury? Podpowiadamy.

Jak dobrać sukienkę do sylwetki?
Jak dobrać sukienkę do sylwetki?

Odpowiednio dobrana sukienka sprytnie ukrywa nasze problematyczne obszary i wydobywa z sylwetki to, co najlepsze. Jak dobrać odpowiednią sukienkę do naszej figury? Podpowiadamy.

Figura typu jabłko

Figura typu jabłko charakteryzuje się dużym biustem, szerokimi biodrami i udami oraz nieco większym brzuszkiem. Charakterystycznym problemem posiadaczek takiej sylwetki jest brak odpowiedniego wcięcia w talii. Jeżeli jest to nasz typ figury, zdecydujmy się na sukienki kopertowe, które przepięknie podkreślą nasz obfity biust, jednocześnie maskując dodatkowe centymetry pasie i biodrach. Fasony z paskiem lub wiązane pod biustem dodatkowo podkreślą naszą talię. Do tego typu sylwetki warto wybrać sukienki z dekoltem w kształcie litery V, a także pionowe wzory optycznie wysmuklające sylwetkę.

Figura typu gruszki

Figura typu gruszki charakteryzuje się szerokimi biodrami, masywnymi udami i pupą, za to górna część jest szczupła — ramiona są zazwyczaj wąskie, a biust niewielki. Jeżeli jesteśmy posiadaczami takiej sylwetki, idealnie prezentować się będzie na nas sukienka rozkloszowana, która jednocześnie podkreśl drobne ramiona i piersi, a ukryje mankamenty w postaci szerszych bioder. Dzięki temu nasza sylwetka zyska bardziej proporcjonalny wygląd.

Figura typu klepsydra

Figura typu klepsydry charakteryzuje się pełnym biustem, okrągłymi biodrami i wyraźnym wcięciem w talii. Jest uznawana za ideał kobiecej sylwetki. Jeżeli jesteśmy posiadaczami takiej figury, możemy zdecydować się na praktycznie każdą sukienkę, jednak skoro natura tak nas obdarzyła, warto podkreślić nasze kształty. Posiadaczki takiej figury przepięknie prezentować będą się w obcisłych sukienkach podkreślających ich kobiece kształty, ale i w rozkloszowanych np. w kształcie litery A, które dodadzą im dziewczęcego uroku.

Figura typu odwrócony trójkąt

Figura odwróconego trójkąta charakteryzuje się szerokimi ramionami i wąskimi biodrami. Jeżeli jesteśmy posiadaczami takiej sylwetki, zależeć nam będzie na optycznym powiększeniu bioder. Efekt taki możemy osiągnąć, decydując się na sukienki o trapezowym kroju, z baskinką lub mocniej rozkloszowane, dzięki czemu zyskamy odpowiednie proporcje.

Figura typu prostokąt

Figura tego typu charakteryzuje się niewielkim biustem, szczupłą talią i szczupłymi biodrami. Jest ona nieco chłopięca, dlatego jeżeli jesteśmy posiadaczami takiej sylwetki, zdecydujmy się na sukienki, które podkreślą nasze kształty, np. w kształcie bombki, czy z marszczeniami bądź zdobieniami w górnej części, które optycznie powiększą nam biust.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem https://manwoman.co/pl