Kreatorzy Mody Ślubnej na dobry początek Parom Młodym

kreatorzy mody 2
Nadszedł Nowy Rok, nareszcie powiało śniegiem, nastał czas refleksji nad tym co minęło a zarazem czas na nowe postanowienia i plany na przyszłość, być może związane z kimś nam bliskim. Mroźny wiatr, mimo iż pojawił się z opóźnieniem staje się coraz bardziej odczuwalny. Stęsknieni słońca myślimy o wiosennej aurze. Naprzeciw naszym pragnieniom wychodzą projektanci mody ślubnej, którzy paletą barw i nowymi pomysłami wprawiają w pogodny nastrój.

Przychodzą z pomocą Młodym Parom przygotowując nową ofertę na ten „jedyny” w życiu dzień

kreatorzy mody 1kreatorzy mody 2

Fot.1 Tylko Ona – Anais  Fot. 2 Villais

Styczniowe targi producentów otwierają sezon w branży ślubnej. Nowe kolekcje i trendy przedstawiane są przez największe firmy. Zaskakują nowinkami, prześcigają się w kreowaniu bajkowej rzeczywistości, aby każdy mógł znaleźć coś indywidualnego i niepowtarzalnego. Międzynarodowy Festiwal Mody Ślubnej „TORWAR 2005” i Polska Gala Ślubna „Sala Kongresowa” Pałac Kultury i Nauki, to jedne z większych i najbardziej prestiżowych targów o tej tematyce.Tysiące metrów kwadratowych, stoisk zastawionych falbanami, draperiami i haftami, nieskończone ilości koralików, kryształków ,cekinów. Bogata oferta fotografów, florystów, zespołów weselnych. Porady stylistów, fryzjerów i wizażystów, tego wszystkiego można było doświadczyć na największych w stolicy targach ślubnych 2005.

kreatorzy mody 3Fot.3 Tylko Ona – Anais Fot.4 Villais

Pomimo iż ceremonią ślubną rządzą ponadczasowe nurty i tendencje, to narzeczeni zalewani są bogactwem pomysłów projektantów, przynoszących co roku nowatorskie rozwiązania. Tegoroczne kolekcje niosą ze sobą jak zwykle powiew świeżości i ukierunkowują nas w podjęciu decyzji. Nie należy jednak zapominać o rzeczy podstawowej, aby ubiór pasował do figury, ozdabiał ją zakrywając mankamenty, nie był zbyt przesadnie udekorowany. Jednak w tak licznej gamie nowinek, podjęcie ostatecznej decyzji związanej ze strojem oraz dodatkami przysparza niekiedy Młode Pary o ból głowy. Cennych wskazówek udzielają jednak styliści, potrafiący stworzyć modną obecnie harmonię i wyszukany, indywidualny styl.
Kolorystyką obecnego sezonu rządzić będzie biel, pastele i platyna w złotych i srebrnych odcieniach . Delikatne beże, turkusy, seledyny, tropikalny róż, pokryte modnymi wciąż koronkami sprawiają że suknia wydaje się być zrobiona z porcelany (Cymbeline, Elizabeth Konin). Koronki dekorują plecy i dekolty roztaczając się na gładkiej skórze, oplatają całe suknie, by na dużej powierzchni lepiej prezentować rozłożyste desenie. Koronkowe są również bolerka i długie aż do ziemi płaszcze, które otaczają sylwetkę niczym zwiewna mgła. Nie zabrakło również rękawów.

W tym sezonie projektanci wykreowali je jako wąskie dopełnienie stroju, lub w długości trzy-czwarte zakończyli falbanką na wzór epokowego baroku.

kreatorzy mody 2
Wciąż modne są gorsety, jednak w prym wieść będą suknie z całości . Dopasowane do figury, czasem przepasane kolorową szarfą uwydatniają talię. Suknia może być gładka , drapowana powinna być chociaż szarfa, gdyż tym sezonie bardzo modne jest marszczenie całych płaszczyzn lub fragmentów stroju. Draperie układane w zakładki zdobią gorsety, asymetrycznie opływają figurę , pokazują linię bioder, nadają kobiecej
lekkości.(Villais)

kreatorzy mody 5kreatorzy mody 6

Licznie stosowane są falbany małe i duże. Naszywane poziomo , ukośnie , regularnie lub asymetrycznie czynią kobietę wiotką , dodając jednocześnie zmysłowości.(Villais)

Hitem i prawdziwą nowością w kreacjach ślubnych są frędzle. Obszywa się nimi duże powierzchnie stroju, dekoruje dekolty lub umieszcza w okolicach linii talii jako element ozdabiający zetknięcie się gorsetu ze spódnicą.
Nie można zapomnieć o kokardach, są bowiem wszędzie: na rękawach, biegną przez całe długości spódnic , ozdabiają gorsety. Podobnie jak guziki i kryształki czy koraliki -zdobią i upiększają. Tworzą wrażenie delikatności ,cieszą oko pryzmatami odbijanego światła i upodabniają się do kropel rosy.
Strój kobiety ozdobiony koronkami, falbankami , koralikami ma przypominać kwiat do którego przylatują motyle w różnych kształtach i rozmiarach. Te zaś uplecione z drucików, utkane z materiałów są wpinane we włosy, mocowane do sukni lub niesione w ręku zamiast bukietu kwiatów.

W modzie męskiej postawiono na indywidualizm i obok klasyki zobaczyć można stroje dla odważnych panów, którzy chcą w tym szczególnym dniu wyróżniać się z tłumu gości. W bogatej gamie kolorystycznej znaleźć można przedłużone marynarki, fraki i surduty. Kolor stroju Pana Młodego harmonizuje ze strojem Panny Młodej. Zwieńczeniem są dodatki w postaci muszników, fularów, kamizelek ,które utrzymane są w podobnej stylistyce barw (dopasowane są odcieniami do garnituru).

Mam nadzieje , że przypadł Państwu do gustu któryś z tegorocznych nurtów i że ten „jedyny dzień” będzie niepowtarzalny.

Małgorzata Sobkiewicz
stylista