„KRÓL ŻYCIA” – pierwszy polski feel-good move

Kiedy ostatnio film naprawdę poprawił Ci humor? Kiedy ostatnio, jeszcze po seansie dobre samopoczucie zostało z Tobą długo po napisach końcowych?

krol zycia albert zawada
Król życia. Fot. Albert Zawada

Właśnie takim filmem, pierwszym polskim feel-good movie, jest „Król Życia” – reżyserski debiut Jerzego Zielińskiego z wyjątkową rolą Roberta Więckiewicza.

Trudno o zamkniętą i spójną listę produkcji należących do tak subiektywnej kategorii jak feel-good movies – to coś trudniejszego do określenia niż gatunek i dużo bardziej ulotnego niż nurt. Jednym nastój poprawia film „To właśnie miłość”, innym „Forrest Gump”. Tym, co łączy te filmy jest uczucie, z jakim widz zostaje po seansie – pozytywny nastrój. Tak z działa również „Król życia”!

krol zycia jan holoubek2
Król życia. Fot. Jan Holoubek

Król Życia” to reżyserski debiut wybitnego operatora Jerzego Zielińskiego nakręcony w oparciu o scenariusz Fadiego Chakkoura – warszawskiego prawnika. Dzięki jego spojrzeniu film jest pełen świeżości i nieszablonowych pomysłów. W roli głównej wystąpił Robert Więckiewicz. Aktor wciela się w Edwarda – człowieka przygniecionego korporacyjną codziennością i sfrustrowanego bylejakością własnego życia. Szczęśliwy, jak się wkrótce okazuje – wypadek, zmienia całkowicie jego podejście do świata. Edward zaczyna roztaczać wokół siebie pozytywną aurę, którą zaraża wszystkich dookoła. Jego historia pomaga zrozumieć, co naprawdę liczy się w Robertowi Więckiewiczowi na ekranie partnerują między innymi Magdalena Popławska, Bartłomiej Topa, Krzysztof Czeczot, Piotr Głowacki, Jerzy Trela i Jan Peszek. Na dużym ekranie debiutuje, w roli córki Edwarda, urocza Anna Niedźwiecka.

krol zycia jan holoubek
Król życia. Fot. Jan Holoubek

Za zdjęcia odpowiada Jan Holoubek, autor obrazów do takich filmów jak Supermarket i Świadek koronny.

„Król życia” wejdzie na ekrany kin 25 września. Polskim dystrybutorem jest NEXT FILM
Premiera: 25 września 2015 r.
Reżyseria: Jerzy Zieliński
Scenariusz: Fadi Chakkour
Zdjęcia: Jan Holoubek PSC
Obsada: Robert Więckiewicz, Magdalena Popławska, Bartłomiej Topa, Anna Niedźwiecka, Krzysztof Czeczot, Jerzy Trela, Jan Peszek, Rafał Zawierucha, Piotr Głowacki, Jaśmina Polak, Katarzyna Dąbrowska, Marek Litewka, Anna Grycewicz,
Sławomir Orzechowski, Paulina Gałązka
Produkcja: Polska 2015
Producent: Agora, Robert Kijak, Kamil Przełęcki
Koproducent: Dentsu Aegis Network Polska, Sławomir Stępniewski
Dystrybutor: NEXT FILM
Gatunek: komedia