Księżna Danii Maria Elżbieta w Warszawie

ksiezna_Maria2

12 maja o 15.00 w jednym z centrów na Placu Unii w Warszawie, odbyło się uroczyste otwarcie DANISH FASHION DEMOCRACY. Pod tą nazwą ukrył się wyjątkowy POP UP SHOP prezentujący słynne, duńskie marki.
Gościem honorowym była Jej Wysokość Księżna Danii Maria Elżbieta, która przecięła wstęgę i otworzyła wyjątkową ekspozycję, prezentującą duńskie – modne na całym świecie – marki. 

Była to bardzo krótka wizyta, choć wzbudziła duże zainteresowanie mediów. Księżna dokładnie zapoznała się z prezentowanymi produkatmi. Najczęściej oglądała buciki dziecięcie, kalosze, klapeczki. Imprezę poprowadziła Anna Popek.

Na ponad 150 metrach kwadratowych zagościły znane brandy, które istnieją już w Polsce oraz takie, które premierowo pokazały się w Warszawie. Wśród nich m.in.: Lindberg, Ilse Jacobsen, Pandora, Ecco, DermaOXY, Beauty Pacific, Ole Lynggaard.

Jej Królewska Wysokość Następczyni Tronu Danii Księżna Mary, Hendes Kongelige Højhed Kronprinsesse Mary af Danmark, Grevinde af Monpezat wraz z następcą tronu duńskiego Fryderykiem przybyli do Polski na zaproszenie Prezydenta. Wizyta duńskiej pary obejmie zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego oraz przyjęcie na część Pary w Pałacu Prezydenckim. Drugiego dnia Frederik weźmie udział w debacie cukrzycowej, seminarium o wodzie oraz zwiedzi Muzeum Historii Żydów Polskich. Mary zaś uczestniczyć będzie w seminarium na temat chorób cywilizacyjnych i spotka się z chorymi, odwiedzi przedszkole dzieci autystycznych. Wraz z Ministerem Zdrowia Nick Nick Hækkerup wezmą udział w obradach okrągłego stołu na temat doświadczeń placówek zdrowia oraz księżna wygłosi przemówienie. Będą to intensywne dni, pełne spotkań, wizyt w Fundacjach, seminariach i przyjęć.
Fotorelacja dostępna na fb >>>