Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie?

Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne. Od niego zależy to jak zostaniemy odebrani przez otoczenie, co w dużym stopniu przyczyni się do budowania dalszej relacji.

foto: Pixabay.com

Jak powinniśmy się zachowywać gdy poznajemy kogoś nowego? Dlaczego jest to takie ważne, żeby zrobić dobre wrażenie? Poniżej odpowiedź na te i inne pytania. Sprawdź!

Najważniejsze pierwsze 11 sekund

Czy wiesz, że wystarczy tylko 11 sekund, żeby zrobić dobre wrażenie! To bardzo mało czasu, jednak jest bardzo ważny. Wpływa on znacząco na to jak będzie wyglądała nasza dalsza relacja. Wiadomo… później wszystko może się zmienić, ale po co utrudniać sobie komunikację, skoro na samym początku, możemy zrobić tak, że wszyscy polubią nas na wstępie.

Drobne gesty

Jak kogoś poznajemy, musimy pamiętać o 3  najważniejszych rzeczach. To one sprawiają, że ludzie odbierają nas pozytywnie. Pamiętaj, żeby gesty były spójne z tym jaka jesteś. Nie udawaj nikogo. Wtedy efekt będzie odwrotny od zamierzonego. A chyba chcemy zrobić dobre wrażenie, a nie zrazić do siebie ludzi. 🙂

Uścisk dłoni –  energicznie uściśnij dłoń. Pokaże to, że jesteś pewną siebie osobą. Wiesz czego chcesz. Wzbudzisz w ten sposób szacunek.

Uśmiech – uśmiechaj się! To zawsze wzbudza pozytywne emocje. Uśmiech jest ponad podziałami, w każdej kulturze oznacza to samo. Nie ma ryzyka, że zrobisz coś nie tak. Jednak trzeba pamiętać, że nie w każdej sytuacji uśmiech jest wskazany. Na randce wręcz obowiązkowa czynność.

Kontakt wzrokowy – jedna z najważniejszych zasad podczas rozmowy. Zawsze patrzymy w oczy. Brak kontaktu wzrokowego oznacza brak szacunku, niepewność siebie czy ignorancje. Jeśli patrzymy komuś w oczy, automatycznie sprawiamy wrażenie osoby szczerej. Zatem – RÓBMY TO!

Dbaj o swój wygląd

Zadbane dłonie, czyste włosy, schludne ubranie delikatna woń perfum- są to nieodłączne elementy spotkania! Nikt z nas nie lubi przebywać w towarzystwie osoby, która nie dba o siebie albo czuć od niej przykry zapach.Wygląd ma ogromne znaczenie! Choćbyś miała nie wiadomo jak cudowny charakter to nikt nie zwróci na niego uwagi jeśli będziesz miała ciągle przetłuszczone włosy czy brud pod paznokciami. Brutalne, ale prawdziwe!

foto: Pixabay.com

Miej do siebie dystans! Śmiej się!

Pokaż, że masz dystans do siebie. Pobrudziłaś się? To nic, śmiej się z tego. Nie wpadaj w panikę. Każdemu przydarzają się dziwne i stresujące sytuację. Trzeba brać życie (a w szczególności randki) z przymrużeniem oka.

Komplementuj innych

Każdy z nas lubi usłyszeć coś miłego. Przyjemnie jest usłyszeć, że wyglądamy dziś dobrze, że mamy coś ładnego, albo że po prostu miło nas widzieć. Lubimy to słyszeć, a czy lubimy to mówić? Czy prawienie komplementów innym, daje Ci radość? A może nie wiesz, bo nigdy tego nie robiłaś? Spróbuj, zobaczysz ile radości drugiej osobie. Najdrobniejszy komplement może sprawić, że dzień będzie lepszy.

AR