Które pomieszczenie w naszym domu jest dla nas najważniejsze?

Zastanawialiście się kiedyś, które pomieszczenie w Waszym wnętrzu jest dla Was najważniejsze? Powszechnie mówi się, że sercem każdego domu jest kuchnia. Czy Polacy także tak uważają? A jeśli tak to ile osób się do tego przyznaje? Marka Hotpoint, producent sprzętu AGD – w tym także funkcjonalnych urządzeń do kuchni, postanowiła to sprawdzić. Oto wyniki najnowszego raportu.

Które pomieszczenie w naszym domu jest dla nas najważniejsze?
Które pomieszczenie w naszym domu jest dla nas najważniejsze?

Kuchnia

Zdaniem większości Polaków najważniejszym pomieszczeniem każdego domu jest kuchnia. Aż 88% ankietowanych zgodziło się z tym stwierdzeniem (odpowiedź: zdecydowanie tak/raczej tak). Nie dziwi też fakt, że pomieszczenie to częściej za serce domu uznają kobiety, niż mężczyźni. Potwierdziło to bowiem 93% ankietowanych pań i 83% ankietowanych panów. Warto przy tym zaznaczyć, że tylko 14% badanych posiada kuchnię otwartą na salon, a większość w oddzielnym pomieszczeniu.

Można zatem wywnioskować, że tak wysoki wynik nie ma nic wspólnego z faktem posiadania kuchni w aneksie i wzrostu jej atrakcyjności, z uwagi na bliskość innych rozrywek, dostępnych w salonie. Kuchnia to pomieszczenie, w którym przede wszystkim przygotowujemy i spożywamy posiłki.

Miejsce spotkań i rozmów

Jednak to nie jedyne funkcje jakie ono spełnia. Bardzo często to właśnie tam pijemy poranną kawę lub plotkujemy z przyjaciółką. Ponadto jest to miejsce spotkań i rozmów ze znajomymi, cieszące się niegasnącą popularnością choćby podczas domówek. To również strefa rodzinnych zabaw, z której korzystamy podczas wspólnego gotowania z dziećmi, a także idealny kącik do odrabiania lekcji.

Aby spełniała wszystkie powyższe funkcje, powinna być funkcjonalnie rozplanowana. Musi też posiadać odpowiednie meble i sprzęty (np. marki Hotpoint). Najważniejsza jest jednak panująca w niej atmosfera. Postarajmy się więc, by nasza kuchnia była ciepła i przytulna – wówczas z pewnością będzie prawdziwym sercem naszego domu.

ktore pomieszczenie w naszym domu jest dla nas najwazniejsze
Które pomieszczenie w naszym domu jest dla nas najważniejsze?