Laseroterapia – który zabieg będzie dla ciebie najlepszy?

Laser na dobre zagościł w salonach kosmetycznych. Jednak u wielu osób nadal wzbudza obawę. Niepotrzebnie! Oto zabiegi, które są nie tylko skuteczne, ale i bezpieczne.

Laseroterapia
Laseroterapia – który zabieg będzie dla ciebie najlepszy? Foto Anna Shvets/Pexels

Laseroterapia

Laseroterapia pozwala medycynie i kosmetologii iść w parze z najnowszą technologią. Dzięki wykorzystaniu laserów medycznych, znacząco wzrosła możliwość poradzenie sobie z nawet najbardziej uporczywymi niedoskonałościami. Zabiegi laseroterapii polegają na działaniu skupioną, jednobarwną wiązką światła na skórę. Niektórzy twierdzą, że są one w stanie zastąpić nawet pracę skalpela! Jednak laser laserowi nierówny, dlatego na rynku oferowane są liczne warianty, dostosowane odpowiednio do potrzeb.

Plazma medyczna

Operacja plastyczna to duży krok, który często wiąże się z długą i bolesną rekonwalescencją. Dla osób, które poszukują podobnych wyników bez potrzeby kładzenia się pod nóż świetną alternatywą będzie zabieg wykorzystujący plazmę medyczną. Plazma jest gorąca, co daje możliwość skutecznego użycia jej w medycynie estetycznej. Urządzenia wykorzystywane do przeprowadzenia zabiegu wytwarzają łuk elektryczny, który zmienia strukturę powietrza, zamieniając je w plazmę. Ta z kolei oddziałuje na wierzchnie warstwy skóry, które odparowują na skutek wysokiej temperatury. Pobudza to skórę do natychmiastowej i intensywnej regeneracji, skutkującej kompletną odbudową. Zabiegi wykorzystujące plazmę są szczególnie polecane w przypadku zmarszczek, znamion, a także nadmiaru wiotkiej skóry.

Rozwiązanie na kłopoty w uciążliwych miejscach

Medycyna estetyczna jest w stanie zaoferować zabiegi na prawie wszystko. Niestety, bardzo często te przynoszące największe efekty nie mogą być wykonywane w okolicach oczu. Na szczęście tego problemu nie ma z plazmą medyczną! Wybranie tej metody pozwala na bezpieczny i nieinwazyjny lifting powiek, a także na zaadresowanie miejsc uciążliwych, takich jak „zmarszczki palacza” nad górną wargą. Ponadto jest to zabieg, z którego mogą korzystać nawet osoby posiadające rozrusznik serca, które nie powinny brać udziału w procedurach wymagających użycia prądu.

Laseroterapia
Laseroterapia – który zabieg będzie dla ciebie najlepszy? Foto Icons8 Team/Unsplash

Laser frakcyjny

Laser frakcyjny zbudowano tak, by wytwarzał strumień wielu mikroskopijnych impulsów zamiast jednego strumienia światła. Przez to, zamiast odparowywać duże powierzchnie naskórka, laser frakcyjny pozostawia po sobie małe dziurki, rozrzucone w równomiernych odstępach. Zmniejszenie inwazyjności zabiegu daje możliwość szybszego i bardziej komfortowego procesu leczenia, jednocześnie zachowując efektywność. Każdorazowo, procedura taka poprzedzona jest konsultacją ze specjalistą. Pozwoli to na dobranie odpowiedniej częstotliwości wykonywanych zabiegów, chociaż nawet jedna sesja może diametralnie odmienić skórę. Pierwszych efektów możemy oczekiwać już po 2-3 tygodniach.

Dla kogo zabieg laserem frakcyjnym?

Ten typ zabiegu sprawdzi się doskonale w przypadku osób, które zmagają się z wszelkiego rodzaju bliznami, w tym z tymi pourazowymi, pooparzeniowymi czy zostawionymi po operacjach. Na pierwszą wizytę można się zapisać już tego samego dnia, co zdjęcie szwów! Laser frakcyjny poradzi sobie też z odstępami. Również w przypadku zmarszczek i skóry, która utraciła elastyczność, będzie on dobrym wyborem. Natomiast przeciwwskazaniem do wzięcia udziału w kuracji są infekcje, przewlekłe stany zapalne, ciąża, terapia steroidami lub przyjmowanie leków światłoczułych. Do grupy osób wysokiego ryzyka należą także pacjenci onkologiczni.

– Osoby, które chorowały na nowotwór, mogą wziąć udział w zabiegach z użyciem lasera najwcześniej po 5 latach od zakończenia leczenia. Po przejściu choroby organizm pacjenta jest zazwyczaj mocno wyniszczony i musi mieć czas się zregenerować. Chcemy mieć też pewność, że rak jest w okresie remisji, choć obawy przed nawrotem choroby zawsze istnieją – mówi dr Beata Dethloff, właścicielka Kliniki medycyny estetycznej i anti-aging.

Laser Dye-VL

Technologia Dye-VL będzie najlepszym rozwiązaniem dla osób zmagających się z rumieniem i przebarwieniami. Jest to zabieg specjalnie przeznaczony dla cierpiących na trądzik różowaty, który często uniemożliwia poddanie się wielu procedurom. Wykonuje się go za pomocą pulsacyjnego lasera, emitującego wąskopasmowe światło. Specjalnie dobrana długość promieni pozwala na zaadresowanie problemów pigmentacyjnych znajdujących się na różnych głębokościach i w różnych warstwach skóry. Co więcej, zabieg ten ma też właściwości odmładzające i antytrądzikowe! A poza ujednoliceniem kolorytu skóry i redukcją rumienia, laser Dye-VL pomoże także w leczeniu rozszerzonych naczynek. Natomiast przeciwwskazaniami do zabiegu będą choroby autoimmunologiczne, infekcje, problemy z gojeniem albo krzepliwością krwi, rozrusznik serca, ciąża, karmienie piersią, fotodermatozy i nowotwory.

Pod laser – bezboleśnie

Jedną z najprzyjemniejszych cech lasera Dye-VL jest to, że zabiegi wykorzystujące go są bezbolesne. Na początku używany jest żel zabezpieczający, a operowana przez lekarza medycyny estetycznej maszyna posiada wbudowany system chłodzący, który niweluje uczucie pieczenia. Pod koniec pacjent może się spodziewać nałożenia zimnego kompresu, który ma na celu jeszcze bardziej ukoić jego skórę. Ponieważ zabieg jest nieinwazyjny, nie trzeba się martwić o czas regeneracji skóry albo powrotu do pełni sił. Po wyjściu z gabinetu można z powrotem rzucić się w wir normalnego życia.