Lekki makijaż na lato

W upalne dni makijaż często bywa problemem, spływa, ściera się... Co zrobić aby twarz wyglądała świeżo i zdrowo przez cały dzień?

Lekki makijaż na lato. Foto. pixabay nastya_gepp

Piękna pogoda za oknem sprawia, że aż chce się wyjść z domu i skorzystać z wakacyjnych warunków. Lato to czas na wieczorne wyjścia, zwiewne ubrania i kwieciste sukienki, ale na pewno nie na obciążające skórę kosmetyki. Niemal każda kobieta zna uczucie spływającego przez upał makijażu. Co więc zrobić, aby uniknąć tej wątpliwej przyjemności? Najlepszym rozwiązaniem będzie wykonanie lekkiego makijażu, tzw. make-up no make-up.
Jego podstawowa zasada brzmi: „Im mniej, tym lepiej”, dlatego staramy się ograniczyć ilość nakładanych kosmetyków. Rezygnujemy z mocnego makijażu oczu. Porzucamy konturowanie w stylu Kim Kardashian, a także zmieniamy w pełni matowe wykończenie na delikatnie świetliste – doda to twarzy młodzieńczego uroku i świeżości.

Omówmy krok po kroku poszczególne etapy pracy

  • Każdy makijaż powinien rozpocząć się od prawidłowej pielęgnacji, dobranej odpowiednio do rodzaju cery. Bez tego zabiegu żaden makijaż nie będzie wyglądał estetycznie. Zadbajmy, by twarz była gładka, stosując systematycznie peeling, i, co ważniejsze, pamiętajmy o nawilżeniu twarzy.
  • Następnie przechodzimy do podkładu. Najlepiej wybrać lekką formułę, delikatnie rozświetlającą. Jeśli twarz ma skłonność do przebarwień i niedoskonałości warto postawić na wersję o średnim kryciu. Podkład nałożony gąbeczką będzie prezentował się bardzo świeżo. Na cienie pod oczami świetnie sprawdzi się równie lekki korektor, można go dodatkowo użyć w miejscach gdzie podkład nie zapewnił odpowiedniego krycia.
  • Do utrwalenia makijażu użyjmy pudru rozświetlającego lub o satynowym wykończeniu, lepiej zrezygnować ze 100% matu.
  • Przy konturowaniu warto podkreślić delikatnie kości policzkowe. Nałożyć róż w neutralnym kolorze i subtelny rozświetlacz.
Lekki makijaż na lato. Foto. instagram arawert
  • Jako makijaż oczu wystarczy sprawdzony tusz do rzęs i podkreślenie powiek cieniem zbliżonym do koloru skóry. Świetnym wyborem będzie produkt rozświetlający.
Lekki makijaż na lato. Foto. instagram m3lissalexandra_mua
  • Aby przykuć uwagę do okolic oczu wypełniamy brwi cieniem lub kredką, pomada sprawdzi się równie dobrze, jednak może być nieco zbyt mocna do codziennego makijażu.
  • Idealnym zwieńczeniem będą usta w kolorze nude lub pomalowane bezbarwnym błyszczykiem. Mocno wyrysowane i matowe pozostawiamy na późne wyjścia.
Lekki makijaż na lato. Foto. instagram sweet_lana_beauty_by

Warto pamiętać, że wakacje to czas większej tolerancji, więc nawet, jeśli nie uda się zakryć wszystkich niedoskonałości, nie ma się czym przejmować.

Wpis znaleziono dzięki:

- Makijaż dzienny

- Świeża cera

- Make-up no make-up