Lepiej kupić mieszkanie w Wilanowie czy wynająć w centrum?

Warszawa przyciąga wielu nowych mieszkańców, którzy chcą zamieszkać w stolicy. Nowoczesne osiedla apartamentów, zlokalizowane w różnych częściach miasta, to doskonałe miejsca na stworzenie własnego domu.

Lepiej kupić mieszkanie w Wilanowie czy wynająć w centrum2

Czy warto wynajmować mieszkania w centrum, czy lepiej zdecydować się na zakup apartamentu w eleganckiej dzielnicy Wilanów?
1. Wynajem mieszkania czy zakup?

Jeśli się zastanawiasz, czy chcesz wynajmować mieszkanie, czy może rozpocząć nowy rozdział swojego życia we własnym domu, powinieneś zwrócić uwagę na następujące kwestie:
– cenę/zdolność kredytową,
– cel wynajmu/kupna.

Lepiej kupić mieszkanie w Wilanowie czy wynająć w centrum

Mieszkanie na własność to bardzo dobre rozwiązanie na długie lata, które może być zarówno owocną inwestycją, jak i pierwszym krokiem w stronę założenia rodziny. Ceny za mieszkania są bardzo różne w zależności od kondygnacji, na której się ono znajduje, lokalizacji oraz rodzaju osiedla. Podczas kupowania własnego M2 warto zwrócić uwagę także na liczbę pokoi i balkonów. Na osiedlu Zora Wilanów na samym szczycie budynków znajduje się:
– 9 mieszkań trzypokojowych,
– 9 mieszkań czteropokojowych.

Na niższych piętrach usytuowane są mieszkania głównie dwu- i trzypokojowe. Zakup własnego mieszkania jest lepszy niż wynajem. Przede wszystkim to Ty jesteś właścicielem danego miejsca i możesz je urządzać zgodnie z własnym gustem oraz upodobaniami. W wynajmowanym lokum musisz liczyć się ze zdaniem właściciela. Ponadto wszystkie miesięczne opłaty, które mógłbyś odłożyć na zakup własnego lokum, przeznaczasz na koszty wynajmu.

Lepiej kupić mieszkanie w Wilanowie czy wynająć w centrum3a

2. Lokalizacja mieszkania – centrum czy Wilanów?

Warszawa jest rozległym miastem i bez problemów można znaleźć tam idealne osiedle. Po zachodniej stronie Wisły najpopularniejszymi dzielnicami pod względem kupowanych mieszkań są:
– Śródmieście,
– Wilanów,
– Mokotów,
– Żoliborz.

Śródmieście znajduje się w centrum, są w nim zlokalizowane główne dworce (Dworzec Centralny, Warszawa Śródmieście PKP). Czy wybór innych dzielnic oznacza jednak gorszą komunikację miejską?

Niektóre dzielnice, mieszczące się poza obszarem centralnym, mają bardzo dobrą siatkę komunikacyjną. Taką dzielnicą jest Wilanów, do którego można dojechać nie tylko samochodem, lecz także autobusem czy w niedalekiej przyszłości… także tramwajem.
Wilanów jest także połączony z centrum miasta komfortowymi, szerokimi trasami: aleją Wilanowską, Powsińską i Czerniakowską. Z Wilanowa można w bardzo prosty sposób przedostać się na drugą stronę Warszawy przez most Siekierkowski.

To także bardzo atrakcyjna i jedna z najstarszych dzielnic. Osiedle Zora Wilanów znajduje się blisko Pałacu w Wilanowie, w którym kiedyś przebywał król Jan III Sobieski. Dzielnica jest dużo spokojniejsza niż aktywne nawet nocą centrum miasta, a zamiast doświadczać hałasu silników samochodów, można spacerować w ciszy po królewskim parku.

3. Udogodnienia osiedli mieszkaniowych

Zakup mieszkania na osiedlu w Wilanowie to nie tylko doskonały sposób na znalezienie optymalnej lokalizacji, którą będziesz mógł cieszyć się ze swoją rodziną. Mieszkanie na osiedlu Zora Wilanów wiąże się także z licznymi udogodnieniami:
– zamknięte osiedle, do którego stały dostęp mają jedynie mieszkańcy,
– ochrona,
– parking podziemny,
– elegancka klatka schodowa,
– tereny zielone, osłonięte budynkami.

Te zalety są bardzo ważne, gdyż wpływają na komfort Twojego życia, a ponadto ich obecność w mieszkaniach w centrum miasta wcale nie jest oczywistością.