Maciej Zień na pokazie w PKiN w Warszawie

maciej zien na pokazie w palacu

We wtorek 17 października w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbył się pokaz najnowszej kolekcji Macieja Zienia. Kreacje projektanta niezmiennie kojarzą się z wyrafinowaniem i elegancją. Zaprezentowana kolekcja to finezyjna kompozycja zmysłowości i prostoty. Beż, złoto, świeża zieleń i głęboka czerwień to główne kolory akcentujące zaprezentowane stroje.

Kolekcje Macieja Zienia to przede wszystkim hołd składany zmysłowości kobiecego ciała. W jego projektach widać pasję i nieustające dążenie do doskonałości. Nie boi się nowych wyzwań, dzięki czemu w 2004 roku został laureatem prestiżowej nagrody Belvedere International Achievement Award, przyznawanej młodym, utalentowanym ludziom, którzy znajdują się na progu kariery międzynarodowej.

maciej zien na pokazie w palacu1a

Ideą tej nagrody jest nawiązanie do wielkiego sukcesu, jaki Belvedere Vodka odniosła na całym świecie, przez co jest dziś uznawana za jeden z najbardziej ekskluzywnych polskich produktów alkoholowych. Ambasadorkami Belvedere są między innymi Kate Moss i Stella McCartney.

– Belvedere jest marką wyrafinowaną i luksusową i takie są również moje kolekcje – mówi Maciej. Ze światem mody łączy ją także przynależność do Louis Vuitton – Moët Hennessy, koncernu zarządzającego m.in domami mody Dior, Kenzo i Givenchy.

maciej zien na pokazie w palacu2a

Na pokazie zjawiła się cała plejada gwiazd. Przestronne sale Pałacu pomieściły ponad 800 osób, a flesze aparatów nie przestawały błyskać. Klientkami Macieja Zienia są m.in. Justyna Steczkowska, Grażyna Torbicka, Aneta Kręglicka i Jolanta Pieńkowska, które oczywiście uświetniły pokaz swoją obecnością. Podczas wieczoru nie mogło oczywiście zabraknąć marki Belvedere, dzięki której wszyscy goście wyśmienicie się bawili.