Makijaż – wskazówki dla początkujących

Porady dla początkujących pań dopiero rozpoczynających swą przygodę z makijażem, krótka lekcja i kilka rad, które powinny pomóc w pierwszych eksperymentach.

makijaz wskazowki dla poczatkujacychNajważniejszym czynnikiem mającym wpływ na wybór tonacji kolorystycznej makijażu jest typ urody kobiety.

Ciepła czy zimna?

Najczęściej spotykanym podziałem jest podział na typ urody ciepły i zimny. Typ ciepły obejmuje cerę ciemną, oliwkową lub kremowo beżową, przy kolorze włosów od złotego blond do jasnych odcieni brązu.

Z kolei typ zimny to cera jasna o charakterystycznym platynowym poblasku. Jeśli już ocenisz do którego typu urody się zaliczasz, pamiętaj, że typowi ciepłemu odpowiadają brązy i ciepłe czerwienie, a typowi zimnemu najlepiej jest w różach i bielach. Ten prosty podział pozwoli Ci łatwo dopasować kolory makijażu, w którym będzie Ci do twarzy. Jeśli uważasz że przydałoby się uwypuklić co nieco na Twej buzi, użyj do tego celu jasnego podkładu, korektora, tonera lub highlightera. Rozjaśnisz dzięki temu cerę, a przez to uwydatnisz to co pozostawało w ukryciu. Jeśli natomiast pragniesz coś ukryć, zaopatrz się w puder brązujący lub ciemny podkład, który przyciemni nielubiane miejsca. Rozjaśniacz zawsze dokładnie rozsmaruj aby uniknąć smug.

Nakładanie pudru

Do nakładania podkładu używaj przeznaczonych do tego celu gąbeczek i patyczków, z kolei do pudru sypkiego stosuj szeroki i miękki pędzel. Nawet jeśli wydaje Ci się że grubsza warstwa kosmetyków przyniesie lepszy efekt, nigdy nie przesadzaj z nadmiarem, bo co za dużo to i niegustownie. Często wystarczy delikatna warstewka pudru lub różu aby wyglądać pięknie, a przy tym naturalnie. Aby osiągnąć satysfakcjonujące efekty konieczny jest trening i kilka nieudanych prób. Na początku makijaż zajmie Ci więcej czasu, dlatego uzbrój się w cierpliwość i zarezerwuj sobie więcej czasu na ewentualne niechciane potyczki.

Edyta Dyl