Mark Zuckerberg został ojcem! Piękny gest założyciela Facebooka

Założyciel Facebooka Mark Zuckerberg i jego żona Priscilla Chan we wtorek wieczorem ogłosili narodziny pierwszego dziecka. Priscilla urodziła w zeszłym tygodniu, ale dopiero wczoraj para podzieliła się z dobrą nowiną z mediami.

Mark Zuckerberg został ojcem! Piękny gest założyciela Facebooka1
Mark Zuckerberg został ojcem! Piękny gest założyciela Facebooka. Zdjęcie z profilu Marka Zuckerberga

Córeczka jednego z najmłodszych miliarderów na świecie ma na imię Max. Z okazji jej narodzin założyciel Facebooka zaskoczył internautów wzruszającym gestem.

Para opublikowała na Facebooku „List do naszej córki, Max”, w którym piszą o swoim ogromnym szczęściu i zapowiadają, że przekażą 99 proc. udziałów w Facebooku na rzecz Chan Zuckerberg Initiative. To nowa fundacja, którą wspólnie stworzyła para. Za cele postawiła sobie przede wszystkim walkę z chorobami, poprawę poziomu edukacji oraz budowanie silnych społeczności. Mają nadzieję na darowizny, wsparcie prywatnych inwestorów oraz reformy rządowe. – Jak wszyscy rodzice, chcemy, żebyś dorastała w lepszym świecie niż my dzisiaj. Środki, które zamierzają przekazać są warte około 45 mld dolarów. Chan Zuckerberg Initiative promuje równość wszystkich dzieci oraz zwiększanie ludzkiego potencjału.

Podobno Zuckerberg ma zamiar wziąć dwumiesięczny urlop tacierzyński.

Gratulujemy szczęśliwym rodzicom!