Najlepsze europejskie kierunki na ucieczkę przed zimą

Niezależnie od tego, czy chcesz uniknąć wysokich rachunków za ogrzewanie, czy po prostu pragniesz rozkoszować się słońcem tej zimy, zobacz nasz ranking TOP 10.

Najlepsze europejskie kierunki na ucieczkę przed zimą
Foto Instagram @siracusa.sicilia

Wyszukiwarka domów i apartamentów wakacyjnych Holidu przeanalizowała, w które europejskie kierunki najlepiej wybrać się w miesiącach zimowych.

Europejskie kierunki – TOP 10

Tę analizę przeprowadzono porównując temperaturę i godziny nasłonecznienia we wszystkich nadmorskich miastach w Europie. Cel był taki, aby określić w którym miejscu najlepiej spędzić sezon zimowy. Niezależnie od tego, czy chcesz uniknąć wysokich rachunków za ogrzewanie, czy po prostu pragniesz rozkoszować się słońcem tej zimy, zobacz nasz ranking TOP 10.

Hiszpania – Los Cristianos

Najlepsze europejskie kierunki na ucieczkę przed zimą
Foto Instagram @loscristianos.tenerife

Nasz ranking wygrywa Los Cristianos na Teneryfie. To oficjalnie najlepsze miejsce w Europie na ucieczkę przed zimą! Jeśli brakuje Ci słońca i ciepłych temperatur, to właśnie destynacja dla Ciebie. Los Cristianos może pochwalić się 320+ godzinami słońca w okresie zimowym, a temperatura w tym czasie wynosi średnio 20.6oC. Udaj się na jedną z tutejszych rajskich plaż lub wybierz się do zoo, pełnego różnych gatunków małp. W tym miejscu na pewno nie będziesz się nudził!

Grecja – Agios Nikolaos

Najlepsze europejskie kierunki na ucieczkę przed zimą
Foto Instagram @agiosnikolaoscrete

Na drugim miejscu i zarazem najlepszą, słoneczną destynacją w Grecji jest beztroskie Agios Nikolaos. Położone na największej greckiej wyspie – Krecie. Ze średnią liczbą godzin słonecznych w zimie wynoszącą ponad 261 h, podczas gdy średnia temperatura wynosi tu 16,4oC. To urocze, nadmorskie miasteczko jest w czołówce ciepłych miejsc nawet w grudniu. Zima unikniesz tu tłumów turystów i będziesz mógł spokojnie rozkoszować się tutejszymi plażami, lokalnymi restauracjami oraz pobliskimi farmami oliwnymi.

Portugalia – Luz

Najlepsze europejskie kierunki na ucieczkę przed zimą
Foto Instagram @praiadaluz

Następne na naszej liście jest małe, nadmorskie miasteczko Luz w Portugalii, ze średnią liczbą godzin słonecznych w zimie wynoszącą 250h i temperaturą wynoszącą średnio 15,8oC. Miasteczko położone jest w regionie Algarve, w pobliżu zapierających dech w piersiach plażach i klifów. Nie przegap tej niepozornej miejscowości podróżując do Portugalii.

Włochy – Siracusa

Najlepsze europejskie kierunki na ucieczkę przed zimą
Foto Instagram @siracusa.sicilia

Najlepszym miejscem we Włoszech na naszej liście jest historyczne miasto Siracusa położone na Sycylii. Średnia liczba godzin słonecznych w zimie wynosi tutaj średnio 258 h, a średnia temperatura zimą to 16,4oC. Wybierz się na historyczną wycieczkę do Syracuse. Odkryj wiele ciekawostek archeologicznych lub delektuj się włoskim winem i zjedz typowo włoskie jedzenie, a to wszystko z widokiem na morze.

Francja – Cala Rossa

Cala Rossa
Foto Instagram @theoldhunter78

Numerem jeden wśród miejsc we Francji, w których zimą raczej nie zmarzniesz jest Cala Rossa. Średnia liczba godzin słonecznych w zimie to 252h, a temperatura wynosi tu średnio 13,8°C. Cala Rossa zachwyci Was oszałamiającą plażą z białym piaskiem oraz turkusowym morzem.

Europejskie kierunki – który kraj pojawia się najwięcej w pierwszej setce ciepłych destynacji?

Hiszpania! Nie jest niespodzianką, że dzięki ciepłej pogodzie i wielu słonecznym dniom, prawie 60% miast z pierwszej setki znajduje się w Hiszpanii. Nowoczesne miasta i piękne wybrzeża sprawiają, że z pewnością znajdziesz tu idealne miejsce na ucieczkę przed zimą.

Metodologia

Ten ranking powstał na podstawie analizy średnich danych dla każdego nadmorskiego miasta w Europie, które znajduje się w odległości 1km od morza. Przeanalizowane zostały dane od października do lutego. Dzięki danym z World Weather Online, obliczyliśmy średnią liczbę godzin słonecznych i średnią temperaturę w danym miesiącu.