Nieoczywista czerń na jesień od H&M

Te ubrania można brać w ciemno! W końcu czerń pasuje do wszystkiego i sprawdzi się na każdą okazję.

jesień H&M
Nieoczywista czerń na jesień od H&M. Foto H&M

W kulturze czerń kojarzy się niedobrze. To barwa śmierci, smutku, żałoby. Jeśli czarny kot przebiegnie nam przez drogę, to nie mamy co liczyć na udany dzień. A jednak w modzie to właśnie ten kolor od lat wiedzie prym, dominując niemal wszystkie jej dziedziny, od casualowego sportswearu po awangardowe projekty z wybiegów. I chociaż wydawać by się mogło, że z czarnym nie da się zaprojektować już nic nowego, to na szczęście co i raz twierdzeniu temu przeczą kolejne kolekcje. Powiew czarnej świeżości w sam raz na jesień znajdziemy obecnie w H&M.

jesień H&M
Nieoczywista czerń na jesień od H&M. Foto H&M

Elegancki blackout

Czarne stylizacje są idealne zarówno do pracy, jak i na wielkie wyjścia. Przywodzą na myśl profesjonalizm i powagę, a także wyrażają szacunek do okazji. Wybierając ten kolor po prostu nie można źle trafić. A jeśli zależy nam na luźniejszej kreacji, warto rozejrzeć się za nieprzeciętnymi materiałami, ciekawymi dodatkami bądź subtelnymi wycięciami, które nadadzą outfitowi właściwego charakteru.

Zobacz także: Jesienne haute couture 2022 od największych projektantów

jesień H&M
Nieoczywista czerń na jesień. Foto H&M

(Nie)typowa mała czarna

Nie ma chyba kobiety, która w swojej szafie nie miałaby kultowej małej czarnej. Ta ikoniczna sylwetka od dekad służy bowiem jako wyznacznik stylu i elegancji. Chcąc ją nieco ożywić, najlepiej zdecydować się na nieoczywisty fason, który podkreśli naszą oryginalność.

Nieoczywista czerń na jesień. Foto H&M

Przede wszystkim wygoda

Dzięki temu, że czarne ubrania pasują do wszystkiego, to są one najlepszym wyborem dla tych, którzy lubią sobie rano pospać i nie myśleć zbyt długo nad wyborem stroju. Wystarczy bowiem wyciągnąć z szafy parę dżinsów i pierwszą bluzę, która wpadnie nam w ręce, aby być gotowym na stawieniem czoła nadchodzącemu dniowi.

wzory
Nieoczywista czerń na jesień. Foto H&M

Czarno-biała jesień w H&M

Czerń pięknie kontrastuje z kolorami opadających liści. Także czarno-białe wzory prezentują się kusząco na tle kasztanów czy jarzębiny. W przeciwieństwie od biorących w posiadanie lato zwierzęcych printów, czarno-białe motywy są bardziej stonowane, ale nie mniej misterne.