Randka w ciemno – na co powinnaś uważać?

Niezależnie, czy poznałaś go przez wspólnego znajomego, czy na portalu randkowym, spotkanie z nieznajomym niemal zawsze niesie za sobą pewne ryzyko. Dowiedz się, jak je zminimalizować.

Randka w ciemno
Randka w ciemno – na co powinnaś uważać?

Randka w ciemno wiąże się z dużą ekscytacją, ale i obawami. W końcu nigdy nie wiadomo, jaki człowiek pojawi się na spotkaniu. Z drugiej jednak strony kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana. Nie rezygnuj z możliwości poznania kogoś nowego, ale starannie przygotuj się do tajemniczej randki. Być może na spotkaniu pojawi się miłość Twojego życia, ale równie dobrze może to być szalony psychopata.

Znajomy znajomego, czyli złudna gwarancja bezpieczeństwa

Pewnie niejedna singielka słyszała kiedyś od swojej przyjaciółki lub przyjaciela, że chętnie pozna ją z fantastycznym chłopakiem. On też jest samotny i świetnie by do siebie pasowali. Dla jednych takie swatanie brzmi desperacko, dla innych zachęcająco. W końcu skoro ktoś bliski niejako poświadcza za tę osobę, dlaczego by się z nią nie spotkać? W rzeczywistości sprawa nie jest jednak taka prosta.
Po pierwsze Twój przyjaciel bądź przyjaciółka zna tego „fantastycznego chłopaka” tylko z relacji kumpelskich. Z kolei na randkę przychodzi się z nieco innymi zamiarami. Być może facet jest samotny nie bez przyczyny? 
Po drugie zawsze warto zapytać przyjaciela lub przyjaciółki, jak dobrze zna mężczyznę, z którym chce nas umówić. Znajomość nawiązana w klubie czy na domówce, pod wpływem alkoholu, może tylko wydawać się atrakcyjna. Należy więc dobrze przemyśleć sprawę, zanim pozwolimy się tak wyswatać.

Okres próbny

W XXI wieku mamy właściwie nieograniczone możliwości kontaktu. Dzięki temu możemy zatem całkiem dobrze poznać kogoś, kogo właściwie nie znamy. Zanim więc pójdziemy na spotkanie ze znajomym znajomego, poprośmy najpierw o namiary tej osoby. W obecnych czasach napisanie do kogoś w social mediach zupełnie bez powodu nie wydaje się aż takie dziwne, a dzięki temu przynajmniej sprawdzisz, czy warto w ogóle decydować się na randkę w ciemno. Jeśli nie złapiecie wspólnego języka podczas wymieniania wiadomości, prawdopodobnie nie zaiskrzy pomiędzy wami również na żywo.
Łatwiej jest, gdy spotykacie się na portalu randkowym bądź w aplikacji. Tam z reguły wszystko zaczyna się od pisania. Oczywiście możecie też szybko przejść do rzeczy, jeżeli oboje szukacie przygody. Jeśli jednak liczysz na coś poważnego, daj sobie czas na poznanie rozmówcy. Oczywiście w Internecie każdy może udawać kogo tylko zechce, ale bardzo często bywa tak, że potencjalny partner nie odpowiada nam już po pierwszym dniu wymieniania wiadomości. Po co więc tracić czas na spotkanie z nim w realu?

Bezpieczna randka w ciemno – 3 podstawowe zasady

Gdy już zdecydujesz się na poznanie obcego mężczyzny na żywo, pamiętaj o kilku elementarnych kwestiach, które zminimalizują ryzyko związane z nieznajomym.

1. Wybierz popularne miejsce spotkań i poinformuj kogoś bliskiego o planowanej randce

Mężczyzna, którego znamy słabo lub nie znamy w ogóle może zaskoczyć nas swoimi nieczystymi zamiarami. Randki z Tindera wydają się niektórym ludziom równoznaczne z seks-spotkaniem, ale przyzwoity facet od razu zrozumie, że nie tego oczekujesz. Możesz jednak trafić na kogoś mało przyzwoitego i wtedy sprawa się komplikuje. By czuć się bezpieczną, nigdy nie zgadzaj się na spotkanie z nieznajomym w mieszkaniu – ani swoim, ani tym bardziej jego! Idealnym miejsce na pierwsze randki będzie popularna kawiarnia lub restauracja.
Pamiętaj też, by powiadomić kogoś bliskiego o planowanym wyjściu. Podaj dokładne miejsce oraz czas spotkania. Ustal godzinę, o której zadzwonisz po randce. Jeśli się nie odezwiesz, bliska osoba będzie wiedziała, że dzieje się coś niepokojącego.

2. Uważaj na alkohol

Choć napoje z procentami potrafią odstresować, to i zmniejszają czujność, zwłaszcza jeśli z nimi przesadzisz. W filmach, serialach i książkach aż roi się od historii wykorzystanych, pijanych kobiet. Jeszcze więcej opowieści dotyczy dosypanych do drinków pigułek gwałtu. Tak naprawdę takie proszki dosypać można do każdego rodzaju napoju, więc podczas randki w ciemno uważaj na swój kieliszek. Jedno wyjście do toalety i nieprzypilnowanie trunku może skończyć się tragicznie.

3. Zaufaj intuicji

W porządku, wyobraź sobie tę scenkę: jesteś na spotkaniu, niby bawisz się dobrze, mężczyzna nie próbuje zaciągnąć Cię do mieszkania i nie łypie co chwila na Twojego drinka. Mimo to wciąż masz jakieś wątpliwości. Nie musisz wiedzieć, co wzbudza Twoje podejrzenia. Nie przekonuj samej siebie, że to tylko złudne wrażenie. Jeśli wydaje Ci się, że coś w tym facecie po prostu nie gra, odpuść. Podziękuj za miłe spotkanie i zniknij. Możesz potem napisać mu, że do siebie nie pasujecie, aby z taktem i kulturą zakończyć tę znajomość. Czego na pewno nie powinnaś robić, to udawać, że wszystko gra, jeśli ewidentnie czujesz inaczej.

 

Eliza Pomianowska