Nowa jakość wideokonferencji

Z roku na rok wideokonferencje zyskują na coraz większej popularności. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ ta forma komunikacji bez względu na odległość dzielącą obie strony, zapewnia niemalże takie same warunki, jakie stwarza spotkanie „twarzą w twarz”. Szacuje się, że na całym świecie do organizacji wirtualnych konferencji wykorzystuje się od 30 do 50 milionów małych pomieszczeń biurowych. Niestety w takich miejscach przeprowadzenie wideokonferencji jest utrudnione, ze względu na brak rozwiązań dostosowanych do mniejszych sal. Właściwie to było utrudnione, bo teraz dzięki MeetUp - zaawansowanej kamerze konferencyjnej firmy Logitech, wszystko uległo zmianie.

Nowa jakość wideokonferencji

Zobaczysz wszystkich uczestników

Nie ma nic bardziej irytującego niż wideo spotkanie, podczas którego nie widać wszystkich jego uczestników, a co gorsze, tłoczą się oni wokół laptopa. Ktoś coś mówi, a druga strona wyłączenie słyszy wypowiedź, a nie widzi postaci wypowiadającej dane słowa. Logitech MeetUp rozwiązuje ten problem, oddając w ręce użytkowników obiektyw szerokokątny, który pozwala na pracę w zakresie 120-stopniowego pola/kąta widzenia (z możliwością rozszerzenia obszaru o dodatkowe 25 stopni w poziomie). To, że widzimy człowieka to jedno, ale w tym momencie pojawia się również pytanie, jak wyraźnie. W kamerze zainstalowano czujnik o bardzo wysokiej rozdzielczości UltraHD 4K oraz obiektyw firmy Logitech, które zapewniają wyjątkowo ostry obraz.

Pozwól się usłyszeć

Nie ma co wartościować ważności poszczególnych elementów składowych wideokonferencji. Zarówno ostrość obrazu, widoczność, jak i bardzo dobry dźwięk są istotne, choć… wideokonferencja w formie niemego kina. Chyba trudno sobie to wyobrazić, niemniej nikt nikomu nie broni przesyłania w czasie rzeczywistym tylko sygnału wideo i zastąpienia audio wiadomościami tekstowymi. Jeśli wolicie jednak nie eksperymentować w ten sposób, to 3 zintegrowane mikrofony i głośnik z możliwością strojenia dostosowane do akustyki małych sal, pozwalają wam na swobodne prowadzenie rozmowy. Zasięg dźwięku to 4,2 m, ale jeżeli i to będzie za mało, to w ofercie Logitecha znajdą się mikrofony rozszerzające.

Instalacja bez tajemnic

To będzie krótki akapit. Wiecie dlaczego? Ponieważ mowa o podłączeniu zestawu MeetUp. Najlepiej przedstawić to w formie etapów. Wchodzimy do niewielkiego pomieszczenia, w którym odbędzie się wideokonferencja i podłączamy rzeczoną kamerę do portu USB. Działa. Teraz możecie użyć dowolnej aplikacji do obsługi wideokonferencji. Sprzęt można obsługiwać z poziomu tabletu lub smartfona, w ten sam sposób jak za pośrednictwem pilota. Posłuży temu darmowa aplikacja ConferenceCam Soft Remote kompatybilna z systemami Android oraz iOS.

Nowa jakość wideokonferencji

Skrojone pod niewielkie pomieszczenie

MeetUp powstał z myślą o prowadzeniu wideokonferencji w niewielkich pomieszczeniach konferencyjnych, obejmujących udział 8 osób. Po podłączeniu do kamery mikrofonu rozszerzającego, możliwe jest prowadzenie wideokonferencji dla nawet więcej niż wspomnianej ósemki. Kamera oferuje doskonałą rozdzielczość, balans kolorów i poziom szczegółowości w ciasnych miejscach. Dzięki dołączonemu wieszakowi ściennemu i kompaktowej konstrukcji minimalizuje ilość kabli. Aspekt wizualny, to kwestia gustu, a o tym się podobno nie dyskutuje. Nie dyskutujmy więc, bo zestaw wygląda bardzo estetycznie i nowocześnie.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o… Wideokonferencje redukują koszty wyjazdowych spotkań biznesowych, czyli ograniczają opłaty za podróże, hotele, wyżywienie. To także oszczędność czasu zawiązanego z podróżami oraz szybką możliwością reakcji, a więc przyśpieszeniem procesu decyzyjnego. Warto więc zainwestować w rozwiązanie, które sprawi, że wideokonferencje będą po prostu udanymi spotkaniami.