Nowe oblicze starej odzieży według Mariusza Przybylskiego

Mariusz Przybylski, jeden z najbardziej cenionych polskich projektantów, specjalizujący się w tworzeniu luksusowych, idealnie wykończonych kreacji z wysokiej jakości materiałów i cechujących się bogactwem detali, po raz pierwszy podejmuje ideę art recyklingu. Efekty współpracy projektanta z firmą VIVE Textile Recycling już niedługo zostaną zaprezentowane na pokazie specjalnej kolekcji zatytułowanej „TRANSPLANTACJA”.

Mariusz Przybylski z asystentem Maciejem Trzmielem
Nowe oblicze starej odzieży. Artystyczna transplantacja Mariusza Przybylskiego

W październiku tego roku, obok swojej kolekcji sezonowej WIOSNA-LATO ’16 znany projektant Mariusz Przybylski, słynący z nowatorskiego podejścia do mody i wykorzystywania niekonwencjonalnych materiałów, przedstawi specjalną damską kolekcję eleganckich kreacji stworzoną z wykorzystaniem materiałów pochodzących z recyklingu i zrealizowaną we współpracy z firmą VIVE Textile Recycling.

Kolekcja TRANSPLANTACJA to kolejny przejaw poszukiwań, a jednocześnie pierwszy w Polsce tego typu projekt z dziedziny art recyklingu, polegającej na przetworzeniu surowców wtórnych w artefakty sztuki, a w tym wypadku eleganckie modowe kreacje.

Art recykling jest działaniem, które wynika ze świadomości nadmiernej produkcji i konsumpcji dóbr. Artyści na całym świecie sięgają po przedmioty już niepotrzebne i niechciane przez użytkowników i dają im drugie życie, nadając nowy sens. Z rzeczy, które są tymczasowe i pozbawione wartości w oczach społeczeństwa konsumpcyjnego, tworzą na powrót przedmioty trwałe i wysoko wartościowe.

Koncepcją drugiego życia mody zainteresował się również Mariusz Przybylski. Jego specjalna kolekcja kilkunastu damskich kreacji zostanie dopełniona i ozdobiona aplikacjami i dekoracjami pozyskanymi od VIVE Textile Recycling. Kolekcja Przybylskiego to konkretny przejaw cyklu życiowego mody, która nieustannie pokonuje drogę od rzeczy indywidualnej, stworzonej przez projektanta czy markę, poprzez pozbawiony indywidualności surowiec, który trafia do sortowni rzeczy używanych, aż do wykorzystania w ponownie indywidualnych, nowatorskich projektach artystycznych.

Mariusz Przybylski w sortowni VIVE Textile Recycling_1
Nowe oblicze starej odzieży. Artystyczna transplantacja Mariusza Przybylskiego
Mariusz Przybylski z asystentem Maciejem Trzmielem (2)
Nowe oblicze starej odzieży. Artystyczna transplantacja Mariusza Przybylskiego