Odświeżyć spojrzenie z Revitacell

Delikatna, słabo nawilżona, z cienką podściółką tłuszczową. Mowa, oczywiście, o skórze wokół oczu. To ona jako pierwsza zdradza oznaki starzenia.

Skąd to szybkie starzenie?
Skóra wokół oczu starzeje się szybko, ponieważ jest bardzo cienka, ale i szczególnie delikatna. Już około trzydziestego roku życia pojawiają się tu pierwsze zmarszczki mimiczne. Jedną z przyczyn jest słabsze, w porównaniu do innych partii ciała, natłuszczenie tej wrażliwej okolicy.
– Mniejsza liczba gruczołów łojowych skutkuje niskim stopniem natłuszczenia skóry wokół oczu. Z kolei cienka podściółka tkanki tłuszczowej sprawia, że łatwo prześwieca tu też gęsta sieć naczynek krwionośnych, co z kolei wpływa na powstawanie charakterystycznych zasinień. To dlatego zmęczenie i oznaki starzenia są tu tak widoczne – komentuje dr Edyta Engländer, dermatolog, ekspert marki Revitacell.
Z wiekiem spadają też naturalne możliwości regeneracyjne skóry. Obniża się zawartość naturalnych struktur białkowych – kolagenu i elastyny, które tworzą jej naturalne rusztowanie, a także kwasu hialuronowego, który przeciwdziała jej nadmiernemu wysychaniu. Efektem jest spadek jędrności i kurze łapki.

Jakich substancji potrzeba okolicom oka?
W związku z regeneracją delikatnych okolic oczu warto pamiętać o doborze odpowiednich substancji, które nawilżą, natłuszczą i odżywią skórę. – To m. in. łagodząca witamina E, która wykazuje działanie antyoksydacyjne, hamuje procesy starzenia się skóry, a w konsekwencji wzmacnia barierę naskórkową. Niezastąpione okazują się również substancje nawilżające, takie jak masło shea, olej makadamia czy oliwa z oliwek. Odpowiednio natłuszczają, wygładzają i zmiękczają skórę – wymienia dr Edyta Engländer.
Doskonałym dopingiem okaże się również kofeina, która neutralizuje wolne rodniki, dzięki czemu w znacznym stopniu spowalnia proces fotostarzenia skóry.

Co wzmocni efektywność regeneracji?
Partie skóry w okolicach oczu potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Zapewnią ją preparaty, które nie podrażniają i nie uczulają, a jednocześnie zregenerują i odpowiednio ją odżywią. Wymieniane wcześniej witaminy i substancje mogą okazać się doskonałym wsparciem unikalnych składników aktywnych, których warto szukać w preparatach.
– Okolice oka potrzebują dedykowanych kosmetyków, które najczęściej oparte są na unikalnych formułach. Przykładem może być NHAC Biocervin MIC-1 powstały na bazie komórek macierzystych MIC-1 z poroża jelenia szlachetnego, które odkryło i opatentowało laboratorium Revitacell. Wysyłają skórze naturalny impuls do regeneracji, wznawiają zaniedbane z wiekiem procesy produkcji kolagenu i elastyny. Zawarte w koncentracie do okolic oka składniki dodatkowe, takie jak witamina E czy substancje nawilżające są zaś ich doskonałym wsparciem – mówi dr Edyta Engländer.
Przy aplikacji tego typu produktów należy rozprowadzić je samymi opuszkami palców, delikatnie wklepując. Dzięki takiemu pobudzeniu skóry preparat lepiej się wchłonie, a wszelkie opuchnięcia znikną.