Sukces kongresu Ryszarda Petru

ryszard petru kongres

W samo południe w niedzielę 31 maja br. na warszawskim Torwarze odbył się kongres założycielski stowarzyszenia NowoczesnaPL. Uczestniczyło w nim tysiące osób z całej Polski – w większości młodzi ludzie, którzy przeciwstawiają się temu, co dzieje się obecnie na polskiej scenie politycznej i zamierzają aktywnie włączyć się w modernizację kraju. Podczas kongresu Ryszard Petru, pomysłodawca i założyciel stowarzyszenia przedstawił postulaty programowe ruchu.

NowoczesnaPL to oddolna inicjatywa polityczna otwarta dla wszystkich, a szczególnie dedykowana ludziom młodym, energicznym z konkretnymi dokonaniami, chcącym wziąć odpowiedzialność za swój kraj – powiedział Ryszard Petru. To inicjatywa ludzi, którzy mówią “NIE“ obecnej klasie politycznej i skutkom ich wieloletnich rządów. Ludzi, którzy chcą żyć w nowoczesnej, lepszej Polsce.

Program stowarzyszenia NowoczesnaPL zakłada między innymi: koniec finansowania partii politycznych z budżetu, wprowadzenie kadencyjności parlamentarzystów, umożliwienie głosowania przez internet, przywrócenie wolności gospodarczej, ale także dostosowanie szkolnictwa do potrzeb nowoczesnego rynku pracy, wprowadzenie idei gospodarki opartej na wiedzy, budżety partypacyjne na poziomie gmin oraz, z myślą o najbiedniejszych – zmianę systemu pomocy społecznej.

Podczas Kongresu swoje szczególne zaangażowanie w nową inicjatywę zadeklarowali: Karolina Wigura, publicystka, Rafał Brzoska, przedsiębiorca, Anna Aseńko, chirurg, Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli, Joanna Schmidt, menedżer w edukacji, Adam Kądziela, Forum Młodych Lewiatan, inicjator ruchów młodzieżowych, Joanna Scheuring-Wielgus, kandydatka na prezydenta Torunia oraz Paweł Rabiej, THINKTANK.