Patyk. Hanna Samson

Co się stanie, gdy zabijesz? Nowa powieść Hanny Samson, znanej pisarki, psychoterapeutki, felietonistki. Autorki znanej z ciętego języka i ogromnej wiarygodności psychologicznej swoich bohaterów.

Samson_Patyk_500pcx

Powieść terapeutyczna z wątkiem kryminalnym

Barbara prowadzi spokojne, uporządkowane życie. Pewnego dnia zostaje brutalnie zaatakowana pod swoim domem. Śmiertelnie rani napastnika i ucieka z miejsca zdarzenia. W każdej chwili może zostać aresztowana – i ta myśl niespodziewanie mobilizuje ją do działania. Rozpoczyna wędrówkę w przeszłość, aby wyrównać swoje rachunki ze światem. Traumatyczne wydarzenie okazuje się szansą, na jaką wcześniej nie liczyła. Happy end jest w zasięgu ręki.

Historia kobiety w przełomowym momencie życia, czekającej na karę, która nie nadchodzi. Dlaczego tylko w momencie, kiedy możemy wszystko stracić, znajdujemy siłę, żeby pchnąć nasze życie na inne tory. I za jaką cenę?

Hanna Samson jest mistrzynią w budowaniu wyrazistych portretów psychologicznych kobiet. W tej precyzyjnie skonstruowanej fabule bohaterka, postawiona wobec doświadczenia granicznego, zrzuca z siebie kolejne warstwy wstydu, rozgoryczenia i lęku. Obserwacja tego procesu, opisanego z niezwykłym wyczuciem, jest w nowej powieści Samson tak samo ważna, jak powtarzające się podczas lektury pytanie: kto tu tak naprawdę jest ofiarą, a kto myśliwym?

Dodatkowe informacje o książce

Liczba stron: 192
Wydawnictwo: Znak literanova
Rok wydania: 2016
Data premiery: 11 maja