Pięć zalet okien PCV

W przypadku zakupu domu bądź mieszkania, jak również generalnego remontu, często wielu z nas stoi przed dylematem zakupu nowych okien. Najczęściej na podjęcie decyzji wpływa wiele czynników, zarówno natury estetycznej, jak i praktycznej. Bierzemy pod uwagę parametry wybranych modeli, ich ceny, wymiary oraz trwałość użytkowania.

Estetyczne i praktyczne okna plastikowe

Najważniejsza decyzja sprowadza się jednak do wyboru materiału z jakiego są zrobione. Obecnie do wyboru mamy okna drewniane, plastikowe bądź aluminiowe. W poniższym artykule skupimy się na omówieniu powodów przemawiających za kupnem okien PCV.

1. Wytrzymałość

Obecnie produkowane okna PCV nie wymagają wymiany przez okres od 30 do nawet 50 lat  użytkowania. Są odporne na czynniki atmosferyczne, chemiczne i biologiczne (pleśń, grzyby i owady). Dzięki wysokiej tolerancji na niekorzystne działanie wody świetnie nadają się  do pomieszczeń o dużej wilgotności powietrza. Sprawdzą się więc w każdych warunkach klimatycznych.

2. Funkcjonalność i wygoda

Okna PCV to doskonały wybór dla osób ceniących sobie wygodę. Nie wymagają pokrywania specjalnymi środkami chemicznymi, lakierowania ani malowania. Ich konserwacja ogranicza się niemal wyłącznie do regularnego, odpowiedniego czyszczenia łagodnymi detergentami. Tym samym zaoszczędzamy zarówno nasz czas, jak i pieniądze.

Okna PCV w kamienicy

3. Niewygórowana cena

Okna plastikowe, w porównaniu do swoich drewnianych i aluminiowych odpowiedników, są zauważalnie tańsze. Zaoszczędzamy nie tylko w momencie samego kupna, ale także w trakcie ich dalszego użytkowania. Najnowsze stosowane rozwiązania zapewniają wysokie parametry termoizolacyjne oraz dobrą izolację akustyczną. Nie tylko zatrzymują one ciepło, ale także tłumią dźwięki dochodzące z zewnątrz.

4. Estetyka

Tworzywo sztuczne, z którego zrobione są okna PCV, umożliwia ich łatwą obróbkę i dopasowanie do indywidualnych preferencji i wymagań. Dostępne są w różnych kształtach, rozmiarach oraz barwach, dlatego z łatwością dopasujemy je do każdego wnętrza. Nawet najbardziej wymagający konsumenci wybiorą odpowiednie dla siebie okna.

Na specjalne zamówienie okna plastikowe mogą zostać wykonane w dwóch kolorach. Kolor wewnętrzny może zostać dopasowany do wystroju wnętrza, zaś zewnętrzny do elewacji. Ponadto nie są podatne na odbarwienia, blaknięcie ani żółknięcie pod wpływem słońca, a niektórzy producenci udzielają gwarancji trwałej bieli na długie lata.

5. Bezpieczeństwo i ekologia

Oprócz korzyści finansowych i estetycznych, za zakupem omawianych okien przemawia również bezpieczeństwo użytkowania. Wyroby z tego tworzywa są niepalne, a w przypadku zapalenia ulegają samowygaszeniu. Ponadto nie zawierają szkodliwych substancji i są przyjazne dla środowiska. Producenci zapewniają, że wymagają znacznie mniej energii podczas procesu produkcyjnego niż okna drewniane, a po zużyciu podlegają całkowitemu recyclingowi. Niewątpliwie są to ważne informacje dla osób, które w swoich konsumenckich  wyborach kierują się również dobrem środowiska naturalnego.

Dobór odpowiednich okien wpływa nie tylko na komfort mieszkania, ale również na estetykę. Okna PCV zapewniają bezpieczeństwo użytkowania, są przyjazne dla środowiska i nie wymagają skomplikowanej konserwacji. Dostępność na rynku różnorodnych modeli powoduje, że nawet najbardziej wymagający klienci nie będą rozczarowani. Stanowią idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie wysoką jakość za rozsądną cenę.