Piękna, zdrowa skóra – jakie kosmetyki wybrać?

Myślisz, że chowanie się w za dużych swetrach zwalnia cię z dbania o swoje ciało? Nic bardziej mylnego.

Piękna, zdrowa skóra – jakie kosmetyki wybrać? Foto pixabay.com

Jeśli nie zemści się to na tobie od razu, z pewnością poczujesz skutki wiosną. Dlatego już dziś weź się w garść i poznaj nasze kosmetyczne triki.

Od razu zaznaczamy, że odpowiednie rytuały pielęgnacyjne stosowane od zewnątrz to nie wszystko. Zima to trudny okres, w którym nasz organizm potrzebuje także solidnego „kopa” od środka. Olejki, kremy, balsamy to świetne i potrzebne produkty, ale zacząć należy od picia co najmniej dwóch litrów wody dziennie. Możemy spożywać ją wymiennie z herbatą roiboos lub herbatkami owocowymi. Nie zapominajmy też o witaminach z grupy B i kwasach tłuszczowych omega-3 i omega-6. To właśnie one mają największy wpływ na kondycję naszej skóry.

Piękna, zdrowa skóra – jakie kosmetyki wybrać? Pixabay.com

Od czego zacząć rytuał nawilżający?

Jeśli już mamy świadomość podstaw, możemy przejść do części, którą każda kobieta lubi najbardziej – czyli kosmetyków. Oczywiście pielęgnację nawilżającą możemy zacząć już na etapie żelu pod prysznic. Pamiętajmy jednak, że taki kosmetyk ma głównie właściwości myjące i najlepiej po prostu wybrać taki, który nie zawiera zbyt dużej ilości sztucznych składników, bo te mogą nas uczulać i wysuszać. Nie warto natomiast zbyt dużo w niego inwestować. Kolejny krok to peeling. Dwa razy w tygodniu dokładnie wymasuj nim ciało pod prysznicem. Jeśli nie masz pod ręką takiego kosmetyku, możesz wykonać go w warunkach domowych – na przykład przy użyciu oliwy, kawy czy gruboziarnistego cukru.

Piękna, zdrowa skóra – jakie kosmetyki wybrać? Pixabay.com

A co po kąpieli?

Jednak jeśli chodzi o nawilżanie, podstawa to oczywiście balsam, który należy stosować dwa razy dziennie. Nie każdej z nas odpowiada jego konsystencja i forma użycia, na szczęście mamy więc do dyspozycji coraz więcej zamienników. Należą do nich choćby mgiełki, choć pamiętajmy, że mogą one okazać się zbyt lekkie na wymagania naszej skóry zimą. Jeśli potrzebujesz silniejszej regeneracji, wybierz olejek do ciała marki Garnier. Zadziała on nie tylko nawilżająco, ale także odżywczo.
A wy, jakich kosmetyków używacie zimą? Może macie swoje sprawdzone sposoby na fantastyczną skórę?

Wpis znaleziono dzięki:

- Pielęgnacja w zimie

- Kosmetyki naturalne

- Pielęgnacja twarzy