Pierwsza edycja Fest Festivalu w Chorzowie za nami! Jak było?

2 intensywne dni, 8 wyjątkowych scen, 90 artystów z całego świata, niezapomniana sceneria w Parku Śląskim i wysoka frekwencja uczestników. Organizatorzy dali radę! Jak wyglądał koncertowy weekend na Fest Festival 2019?

Foto. Zuzanna Sosnowska

W tym roku odbyła się pierwsza edycja nowego wydarzenia na festiwalowej mapie Polski – Fest Festivalu. W dniach 23 – 24 sierpnia na terenie Parku Śląskiego w Chorzowie mogliśmy uczestniczyć w wyjątkowym widowisku na światową skalę – w ciągu tych dwóch intensywnych dni na 8 zjawiskowych scenach wystąpiło ponad 90 artystów z 20 krajów, a wydarzenie trwało nieprzerwanie ponad 50 godzin! Pomimo kontrowersyjnych początków (swój koncert w ostatniej chwili odwołał jeden z kluczowych headlinerów Festa – Wu-Tang Clan) frekwencja dopisała i teren odwiedziło ok. 30 tysięcy osób.

Oprócz frekwencji dopisała również piękna pogoda, a ogromny, zielony teren parku, zaaranżowany został na klimatyczne miasteczko festiwalowe. Hamaki, kocyki z poduszkami i inne zakamarki do wypoczynku były rozmieszczone po całym terenie imprezy, a na drzewach światełka, koraliki czy wstążki. Instalacje artystyczne dostępne dla festiwalowiczów przygotowane były we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych. Oprócz tego wake park na wodzie, strefa fashion i oczywiście foodtrucki z kuchniami całego świata, a nawet specjalna wioska wina.

Na uczestnikach największe wrażenie zrobiło aż 8 specjalnie zaaranżowanych scen. Oprócz klasycznego Maina czy Tenta, we współpracy z klubem Smolna oraz festiwalem Goadupa powstały dwie niesamowite przestrzenie dla fanów muzyki elektronicznej (grające do białego rana) – Taneczny Krąg i scena Astral.

Foto. Radosław Kaźmierczak

Muzycznie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W piątek można było usłyszeć takie gwiazdy jak Schoolboy Q (kalifornijski raper wystąpił w zastępstwie za Wu-Tang Clan), Alan Walker (który obchodził swoje 22 urodziny), elektroniczna orkiestra Meute, soulowy wokalista i producent JMSN, synth-popowy zespół Little Dragon oraz polskich artystów takich jak projekt Albo Inaczej (w składzie m.in. Piotr Zioła, Miuosh, Ten Typ Mes, Natalia Nykiel i Paulina Przybysz) czy rock’owego artystę Organka. W sobotę natomiast pojawił się Jaden Smith (po raz pierwszy w Polsce), elektroniczny duet Disclosure, angielska grupa Metronomy, kultowa Roisin Murphy (znana szerszemu gronu jako wokalistka zespołu Moloko), duet r&b Lion Babe, a także polscy artyści z gatunku hip-hop jak Sokół czy Bedoes, oryginalna Mery Spolsky oraz alternatywna autorka hitów „Szarówka” i “Malinowy Chruśniak” – Daria Zawiałow.

Na Śląsk zjechali się goście z różnych zakątków Polski, którzy już po pierwszej edycji okrzyknęli wydarzenie najpiękniejszym festiwalem w Polsce. Udało się osiągnąć sukces zarówno organizacyjny, jak i wizerunkowy, o czym świadczą dziesiątki pozytywnych komentarzy oraz wiadomości od uczestników:

„Było bajecznie. Wrażenia zapierające dech. Pozdrawiam wszystkich, którzy przygotowali festiwal. Zasługujecie na najlepsze ciepłe słowa podziękowania.”

„Jestem naprawdę pozytywnie zaskoczona, całkiem inne podejście do tworzenia takiego wydarzenia, super atmosfera, idealny line up. do zobaczenia za rok!”

„Dzięki wielkie za ZAJ****** zabawę, nie tylko organizatorom i artystom, ale przede wszystkim uczestnikom!!! Spotkałem na festiwalu samych pozytywnych ludzi, każdy zadowolony i uprzejmy, wszyscy pochłonięci dobrą zabawą i świetną atmosferą 😉 Pięknie udekorowany Park Śląski, niezwykle klimatyczne dwie noce spędziłem z Wami, nie żałuje ani złotówki tam wydanej. Jestem oczarowany!!!”

Fest Festival to unikalne wydarzenie, które niesie korzyści nie tylko dla festiwalowiczów, ale także dla mieszkańców okolicznych miast. W tym okresie, na Śląsku następuje ożywienie w strefie usług – rozwija się gastronomia, hotelarstwo czy turystyka. W produkcję zaangażowane było ponad 60 śląskich przedsiębiorców, którzy dbali o wszystkie aspekty festiwalu – zapewniali bezpieczeństwo, nagłośnienie, oświetlenie, segregację odpadów czy pomoc przy organizacji.

Poniżej oficjalna relacja video z wydarzenia:

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Po FEST Festivalu zostają tylko FEST wspomnienia ❤️ #fest #festfestival #festfestival2019 #parkslaski #chorzow

Post udostępniony przez Fest Festival (@fest_festival)

Dziękujemy i widzimy się za rok!

Wpis znaleziono dzięki:

- Fest Festival

- Chorzów

- Muzyka