Podłogi z charakterem

Początek roku należy do zupełnie nowej kolekcji parkietów oraz udoskonalonych podłóg laminowanych i winylowych. Klienci mogą spodziewać się wielu innowacyjnych rozwiązań, ciekawych dekorów i luksusowych motywów. Przyjrzyjmy się zatem, co w kwestii projektowania podłóg niesie ze sobą 2018 rok.

Podłogi z charakterem

Quick-Step od lat wprowadza na rynek podłogi łączące walory estetyczne i funkcjonalne – propozycje, które są trwałe, ale równocześnie bezkompromisowo piękne.

Od inspiracji do innowacji

Naszych projektantów może poruszyć coś z najnowszych wydarzeń społeczno-gospodarczych, albo trendy w modzie, architekturze, czy projektowaniu.
Na dalszym etapie szukamy gatunku drewna lub rodzaju kamienia, których wygląd w wierny sposób oddaje pomysł projektanta, i które posłużą jako podstawa projektu paneli lub płytek Quick-Step. W ten sposób dochodzimy do unikalnego procesu projektowania stosowanego przez Quick-Step: oryginalne wzory są ręcznie przetwarzane w celu osiągnięcia wymarzonego efektu.
W przypadku winylu i laminatu, przetworzone oryginały są skanowane, a następnie doskonalone cyfrowo w celu uzyskania idealnej równowagi w strukturze i kolorze. Detale takie jak ziarna lub słoje są usuwane lub duplikowane. Model krok po kroku nabiera kształtów, by w końcu stać się szczegółowym projektem, który finalnie posłuży w produkcji podłogi. Nowa kolekcja marki to wynik wielu takich badań, analiz technicznych i burz mózgów projektantów…

Luksusowy wygląd i charakter

Zespół projektantów Quick-Step ściśle śledzi bieżące trendy. Przygotowując najnowszą kolekcję, zwróciliśmy uwagę na powracającą wśród konsumentów fascynację luksusowymi elementami wystroju – dzisiaj często przyciągają nas wysokiej jakości, kosztowne materiały, takie jak marmur, złoto i aksamit.
Jak sprawić, żeby tak szykowne rozwiązania wyglądały naturalnie we współczesnych wnętrzach? Najlepiej rozpocząć od doboru właściwej podłogi – w końcu to podstawa każdego wnętrza. Quick-Step wprowadza wiele przyciągających wzrok modeli podłóg, które wpisują się właśnie w ten trend.

Podłogi z charakterem

Intensywne wnętrze

Nic nie wnosi tyle naturalnego uroku i luksusu do domu, co drewno. Dlatego jego autentyczny wygląd stanowi podstawę nowej kolekcji parkietów Intenso. Intenso opiera się na węgierskim projekcie punktowym – wzorze, który niegdyś zdobił najpiękniejsze pałace i dworki, a dziś znów wraca do łask.
Podobnie jak w kolekcji Variano, panele o różnych szerokościach, wykończeniach i strukturach zostały starannie dobrane tak, aby stworzyć piękną, zrównoważoną całość. Uzyskany w ten sposób ponadczasowy wygląd wnosi do domu klasę i elegancję, jednak sprawdza się równie dobrze we współczesnym wnętrzu.
Podłogi Intenso dostępne są w czterech różnych kolorystykach: od delikatnych pustynnych odcieni po ciemne i intensywne barwy. Panele składające się połączonych fragmentów drewna montuje się z pomocą Uniclic, unikalnego systemu instalacyjnego Quick-Step, dzięki czemu można je znacznie łatwiej i szybciej zainstalować niż klasyczną węgierską podłogę punktową.

Podłogi z charakterem

Unikalne wzory

Kolekcja Palazzo, z długimi i szerokimi panelami, została poszerzona o nowy wzór: ciemno-brązowe panele Midnight Oak. Inspiracją dla tej podłogi jest dąb bagienny – rzadki gatunek drzewa, który swój niezwykły wygląd zawdzięcza naturalnym procesom chemicznym.
W zależności od tego, jak długo dąb poddawany jest warunkom naturalnym (czasami nawet tysiące lat), garbniki drewna różnie reagują na żelazo i minerały znajdujące się w bagiennym podłożu. Wynikiem procesu jest głęboki, ciemny kolor z szeroką gamą żywych odmian kolorystycznych.
W celu przygotowania modelu podłogi, projektanci musieli odnaleźć idealny dąb bagienny. Następnie opracowali proces, który pozwolił im uzyskać panele, których wygląd idealnie oddawał charakter oryginału. Panele o rdzawym zabarwieniu były poddane szczotkowaniu i dalszemu procesowaniu w celu uzyskania żywego połączenia barw i struktur.

Subtelny winyl

Poprzednie kolekcje Quick-Step udowodniły już, że podłogi winylowe mogą być niezwykle stylowe. Skojarzenie z “plastikowym” wyglądem dawno poszło już w niepamięć. Ambient Click to kolekcja płytek winylowych o fascynująco realistycznych wariacjach kolorów. Na początku roku do oferty trafia sześć nowych wzorów.
Inspiracją dla podłogi Carrara był marmur z kamieniołomu w miejscowości Carrara we Włoszech. W przeciwieństwie do prawdziwego, delikatnego i bardzo kosztownego marmuru, podłogi winylowe są odporne na zarysowania i zalania. Są przy tym unikalne piękne i praktyczne. Inną ciekawą nowością, obok podłóg inspirowanych wyglądem betonu i kamienia naturalnego, są płytki przypominające lastryko.