Porady modowe, dzięki którym zawsze będziesz wyglądać dobrze

Moda to sposób wyrażania siebie i naszej osobowości. Kiedy nosimy ubrania, które odzwierciedlają nasz osobisty styl, czujemy się bardziej autentyczni i pewni siebie. Jak go odnaleźć?

Porady modowe, dzięki którym zawsze będziesz wyglądać dobrze i stylowo
Foto Instagram: @jemerced @chiaraferragni @marina_official

To jaką wagę przykładamy do naszego ubioru jest wyborem indywidualnym. Warto jednak zauważyć, że spójny i dobrze prezentujący się wygląd może mieć wpływ na to, jak postrzegają nas inni. Zwłaszcza w sytuacjach, takich jak rozmowa kwalifikacyjna, czy ważne spotkanie. Odpowiednio dobrana stylizacja może nam pomóc zwiększyć pewność siebie, a co za tym idzie? – dobre samopoczucie, którego jak wiemy – nigdy za mało! Jak więc stworzyć stylową garderobę?

Krok pierwszy – organizacja szafy

Nie jest to sekretem, że dobrze zorganizowana garderoba może zaoszczędzić sporo czasu. Jeśli wiesz dokładnie, gdzie wszystko jest, możesz łatwo znaleźć to, czego potrzebujesz i szybciej skompletować strój. Dodatkowo, jeśli wiesz dokładnie, gdzie co jest – łatwiej jest mieszać i dopasowywać różne elementy, aby tworzyć nowe kreacje. Tu z rozwiązaniem przychodzi pojęcie garderoby kapsułowej. To zbiór niezbędnych elementów garderoby, które można łączyć i dopasowywać w dowolny sposób. Idea ta kładzie nacisk na jakość, a nie ilość. Zamiast posiadania dużej liczby tanich, modnych rzeczy, szafa kapsułowa koncentruje się na inwestowaniu w ponadczasowe, wysokiej jakości elementy. Będą one zawsze dobrą podstawą do stworzenia stylowych looków.

 Ponadto dobrej jakości koszulka, będzie prezentować się na nas o wiele lepiej, niż np. wymyślny tani top. Warto więc mieć zawsze pod ręką bluzki i t-shirty w naturalnych kolorach, dobrze dopasowaną marynarkę, idealnie leżącą parę klasycznych jeansów, czy małą czarną. Zainwestowanie w kapsułową kolekcję podstawowych elementów typu „mix-and-match” jest kluczem do tego, by wyglądać zawsze modnie i spójnie.

Upewnij się, że ubrania, które wybierasz leżą na tobie idealnie!

To może wydawać się trudnym zadaniem. Jak wiemy, znalezienie perfekcyjnego rozmiaru niekiedy graniczy z cudem, a sieciówki często mają rozmiarówki, które niekoniecznie skupiają się na kupujących. Warto jednak zainwestować tylko w te ubrania, które leżą na nas dobrze i tak też się w nich czujemy. Noszenie ubrań, które są odpowiednio dopasowane do naszej sylwetki może pomóc nam poczuć się bardziej pozytywnie i pewnie w stosunku do własnego ciała.

Naucz się równoważyć proporcje

 Równoważenie proporcji polega na stylizacji strojów tak, aby stworzyć ogólną harmonię estetyczną. Jeśli chcesz poeksperymentować z ubraniami typu oversize lub nietypowymi kształtami – spraw, by był to twój modowy moment. Na przykład spróbuj sparować obcisły krótki top z dżinsami z szerokimi nogawkami lub top z bufiastymi ramionami ze spodniami z prostym krojem nogawek.

Znajdź styl, w którym czujesz się najlepiej

Znalezienie własnego stylu może zająć trochę czasu. Jest to jednak proces, który może być przyjemny i przynieść satysfakcjonujące rezultaty. Jak zacząć? – szukaj inspiracji. Zapisz zdjęcia akcesoriów, ubrań, kolorów, które lubisz. Może to pomóc w zidentyfikowaniu wzorców i elementów, które Cię pociągają. Następnie przyjrzyj się swojej obecnej garderobie i znajdź elementy, które nosisz najczęściej, i w których czujesz się najbardziej pewnie. Te elementy mogą dać ci wskazówki dotyczące Twojego osobistego stylu. Nie bój się  też próbować nowych rzeczy  eksperymentować z różnymi stylami. Może się okazać, że lubisz nosić coś, o czym nigdy nie myślałeś, że będziesz. Jeśli chodzi o zakupy, skup się na kupowaniu rzeczy, które naprawdę Ci się podobają, a nie trendem. On przeminie, a twój styl będzie zawsze z tobą.

Kupuj rozsądnie

Nauczenie się, jak kupować dokładnie to, czego chcesz, pomoże ci uniknąć zapełnienia szafy przedmiotami, których i tak nie nosisz. Kiedy Twoja garderoba składa się z rzeczy, które kochasz, dobór stroju stanie się wyłącznie przyjemnością, a nie codzienną powinnością.

Jak to wszystko na nas wpływa?

Należy pamiętać, że pewność siebie pochodzi z wnętrza, a moda to tylko jeden z aspektów naszego życia. Chociaż może to mieć znaczący wpływ na naszą pewność siebie, ważne jest, aby skupić się na własnym samopoczuciu. Najważniejsze jest noszenie ubrań, w których czujemy się komfortowo, to doda nam pewności siebie i autentyczności.