Porządkowanie zdjęć w albumie w 3 prostych krokach

Karta pamięci w aparacie i dysk komputera przepełnione plikami, ale też albumy z nieposegregowanymi fotografiami i pudełka po brzegi wypełnione odbitkami to częste problemy, które są efektem nieporządkowania zdjęć na bieżąco.

Po powrocie z wakacji albo tuż po zakończeniu rodzinnej uroczystości każdy obiecuje sobie, że najszybciej, jak to będzie możliwe, przejrzy wykonane fotografie, wybierze najlepsze ujęcia, wywoła je i umieści w albumie.

Niestety, najczęściej kończy się na samym planowaniu. W efekcie, niewywołane zdjęcia zalegają na dyskach i kartach pamięci. A kiedy już uda się zrobić odbitki, bez pomysłu umieszcza się je w albumach. Powodem tego jest brak umiejętności porządkowania zdjęć. Podpowiadamy więc, jak łatwo można to zrobić. Wystarczą 3 proste kroki.

Krok 1: Selekcja fotografii

Wybór zdjęć to oczywiste zadanie, od którego należy rozpocząć porządkowania fotografii, ale wiele osób rezygnuje z dalszych działań już na tym początkowym etapie. Dlaczego? Selekcja kilkunastu lub kilkudziesięciu najlepszych zdjęć spośród setek ujęć nie jest prosta. Dodatkowo, brak obiektywnego patrzenia na prywatne fotografie nie ułatwia zadania. W tym przypadku nie można być leniwym i wywołać wszystkich zdjęć, ponieważ nie pomoże to w zachowaniu porządku w albumie. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że wybór określonej liczby fotografii ułatwia ich późniejsze oglądanie. Dzięki temu można uniknąć powtarzalności oraz podobnych lub nieudanych ujęć. Warto więc zapamiętać, że selekcja zdjęć to podstawa do tego, aby rozpocząć porządkowanie rodzinnych albumów.

Krok 2: Wywoływanie zdjęć online

Kiedy już zdjęcia zostaną wybrane, należy zadbać o odbitki. To kolejny moment, w którym wiele osób zatrzymuje się i nie kończy przedsięwzięcia. Wywoływanie zdjęć często kojarzy się bowiem z koniecznością poświęcenia czasu na wyjście z domu, znalezienie punktu fotograficznego, zlecenie wykonania usługi i ponowne przyjście w to samo miejsce, ale tym razem po odbiór odbitek. Na szczęście dzisiaj realizacja tego etapu jest znacznie łatwiejsza. Dzięki możliwości, jaką jest wywoływanie zdjęć przez Internet oszczędza się czas. Odbitki można zamówić bez wychodzenia z domu, o dowolnej godzinie. Wystarczy skorzystać z oferty, która to umożliwia.

Aby wywołać zdjęcia online, należy przygotować swoje zamówienie zgodnie z instrukcją wybranej firmy, która zajmuje się wykonywaniem tego rodzaju usług fotograficznych. Po zatwierdzeniu przygotowanego pliku, wystarczy zaczekać na informację, że zdjęcia czekają na wydruk i odbiór w salonie.

Dla osób, które cenią sobie własny nadzór nad całym procesem wywoływania zdjęć, dostępna jest nieco inna, choć równie atrakcyjna usługa – natychmiastowe wykonywanie odbitek, „od ręki”. W tym przypadku również należy skorzystać z oferty firmy, która świadczy taką usługę, a zdjęcia można wydrukować nawet bezpośrednio ze smartfona lub z karty pamięci, w specjalnie przygotowanym do tego punkcie.

Informacje na temat wywoływania zdjęć online oraz wielu innych pomysłów, m.in. na nieszablonowe przechowywanie fotografii, można znaleźć na stronie https://fotojoker.pl.

Krok 3: Podpisywanie zdjęć

Aby porządkowanie zdjęć w albumie dopiąć na ostatni guzik warto podpisać wszystkie fotografie. W zależności od okoliczności, opisem można poprzedzić każde zdjęcie z osobna lub tematyczny zbiór fotografii, np. z jednego wakacyjnego wyjazdu. Opisanie odbitek nazwą miejsca i datą to standardowe rozwiązanie. Warto wzbogacić je o nazwiska osób, które towarzyszą na zdjęciach i zabawną anegdotkę związaną z konkretną sytuacją przedstawioną na fotografii. Dzięki temu, wracanie do wspomnień nawet po wielu latach będzie przyjemniejsze. A albumy będą prezentować zdjęcia w nienagannym porządku.

Coś więcej niż zdjęcia, czyli kreatywne rozwiązania

Wywoływanie zdjęć, aby umieścić je w tradycyjnym albumie lub ramce to tylko jedno z wielu rozwiązań. Dzisiejsze, zaawansowane technologie oraz niezwykle bogate oferty salonów fotograficznych pozwalają na wykorzystanie zdjęć w bardziej kreatywny sposób. Personalizowane gadżety z nadrukiem wykonanym z odbitek to pomysł, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Wśród najpopularniejszych realizacji znajdują się:

  • fotokubki,
  • fotokalendarze biurkowe i ścienne,
  • podkładki pod myszki,
  • fotopuzzle,
  • poduszki,
  • maskotki.

Wszystkie z powyższych gadżetów są ozdobione wybranym zdjęciem w formie profesjonalnego nadruku. Dzięki temu, zwyczajne przedmioty codziennego użytku zyskują ogromną wartość sentymentalną i stają się jeszcze większą ozdobą pokoju czy miejsca pracy.

Innym, niezwykle oryginalnym pomysłem na przechowywanie i prezentację zdjęć jest fotoksiążka. To doskonała alternatywa dla klasycznego albumu. Najwyższa jakość wydruku, różne formaty i szablony do wyboru oraz możliwość samodzielnego przygotowania projektu pozwala na stworzenie niebanalnej pamiątki.

Wykorzystanie zdjęć w kreatywny sposób to świetny pomysł na upominek dla bliskiej osoby, ale i wyjątkowy gadżet dla samego siebie. A dzięki możliwościom, jakie dają firmy świadczące usługi fotograficzne, nie trzeba się niemal wcale ograniczać w swoich pomysłach.

Artykuł sponsorowany