Powraca moda z lat 2010. Na co warto postawić?

W 2024 roku moda wraca do swoich korzeni, nawiązując do trendów z okresu 2000-2010. Przyjmuje ona jednak zupełnie nowe formy, w końcu moda jest sztuką, która wciąż się zmienia i ewoluuje.

Powraca moda z lat 2010. Na co warto postawić?Powraca moda z lat 2010. Na co warto postawić?

Projektanci paradoksalnie zwracają się ku przeszłości by nadać nowe znaczenie modzie. Zapanowały inspiracje takie jak pełen energii print w panterkę, multifunkcyjna odzież stylu utility czy śmiałe, ale zaskakująco harmonijne połączenie złotej i srebrnej biżuterii. Zatem, zapraszam do zapoznania się z 7 najważniejszymi tendencjami, które zdominują trendy modowe w najbliższych miesiącach.

 Odważny print w panterkę

Symboliczna panterka, jest jednym z trendów, które budzą skrajne emocje. Przez lata była kojarzona z kiczem i nadwagą, dzisiaj znowu jest u szczytu popularności. Panterka uzupełni każdą stylizację, dodając jej wyrazistości i oryginalności. Jeżeli czujesz, że jest to dla Ciebie za dużo, postaw na subtelniejsze elementy garderoby z tym wzorem, jak soszyferki czy modne sneakersy. To inteligentny sposób, by delikatnie wplatać ekstrawagancję do swojej garderoby.

Powrót do obcisłych spodni

Po sezonach, w których królowały szerokie spodnie, powracamy do wyeksponowania kształtów naszego ciała przy użyciu obcisłych spodni! Jak stylizować rurki? Najlepiej połącz je z wysokimi butami. Jeżeli jednak rurki nie są do końca w Twoim stylu, w 2024 roku równie chętnie noszone będą dopasowane dzwony, czyli propozycja kompromisu dla tych, które preferują prostotę, ale nie chcą pozostać w tyle za trendami.

Powraca moda z lat 2010. Na co warto postawić?

Ubrania Utility w codziennym użytkowaniu

Odzież utility to trend, który nabrał znaczenia od czasów pandemii. To połączenie stylu z wygodą, co jest rzadko spotykane. Kieszenie w strategicznych miejscach, regulowane paski, a także funkcjonalne detale nie tylko ułatwiają codzienne życie, ale także stanowią dopełnienie miejskiego stylu i nowoczesnego charakteru. Z pewnością odzież utility będzie stanowić jeden z elementów garderoby wielu z nas.

Powraca moda z lat 2010. Na co warto postawić?

Kolor Peeach Fuzz dodaje Freshinessu

Instytut Pantone co roku wybiera kolor, który według ekspertów będzie dominował trendy. W 2024 roku zakład stawia na ciepły, brzoskwiniowy odcień pomarańczowego, czyli Peach Fuzz. Perełkowy odcień ten pojawił się na wybiegach w najróżniejszych formach – od total looków, po mocne akcenty uzupełniające stylizacje. Peach Fuzz doskonale będzie komponować się z letnimi i wiosennymi outfitami, zwłaszcza z pojęciem białej bieli, która stanowi ciekawy kontrast.

Znowu baleriny w modzie

Powraca moda z lat 2010. Na co warto postawić?

Baleriny to trend, który wraca niczym feniks z popiołów. W zeszłym roku baleriny często były elementem estetyki młodzieżowej, znanej jako balletcore, promowanej przede wszystkim przez platformę TikTok. W 2024 stylizujemy je w bardziej rockowym wydaniu, wskazując, jak modę można interpretować na różne sposoby. W tym sezonie do najmodniejszych modeli zaliczyć można te wysadzane kryształami. Natomiast na sezon letni warto zainwestować w baleriny z odkrytą piętą, zwłaszcza te ze spiczastym czubem. Ta oryginalna wersja klasycznego fasonu dodaje nowoczesnego szyku, a jednocześnie zdradza nutę nostalgii.