Prezent last minute? Tego nie kupuj chłopakowi!

Dzień chłopaka już jutro, a ty nadal nic dla niego nie masz. Nie miałaś czasu, nie miałaś pomysłu? Kupisz coś w środę po pracy? Okej, byle nie te rzeczy!

Gift.1. Nieśmiertelne skarpety i inne części garderoby

Choć tyle już o nim mówiono, to kierowana presją czasu i zmysłem praktycznym, wybierasz co? Skarpetki! Skarpetek nigdy nie za dużo, zawsze gubią się w praniu, przynajmniej będzie mu ciepło, wszak zima już tuż tuż – myślisz. Nie idź tą drogą. Kupując skarpetki traktujesz chłopaka, jakbyś była jego babcią. Odpuść sobie również majtki, nieważne, czy będą to ocieplane bokserki czy stringi z trąbą słonia. Mężczyźni ogólnie nie lubią, gdy kupuje się im ubrania. Wolą sami wybierać i decydować o kolorze czy kroju. Tak, krawat to też część garderoby.

2. Śmieszny gadżet

Mini pole golfowe na USB, papier toaletowy z sudoku, kostium zawodnika sumo – naprawdę myślisz, że to fajny prezent? Tego typu gadżety niestety potwierdzają, że nie miałaś pomysłu na podarunek dla partnera. Może i rozbawi, ale po kilku dniach już trafi do pudła lub szuflady na rzeczy nie-do-użytku. Podobny los spotka każdy przedmiot służący jedynie do postawienia na półce, np. ramkę z napisem, figurkę, wazonik. Nie rób mu tego!

3. Gadżet zaawansowany

Faceci uwielbiają gadżety. Jeśli wiesz, jakie pasmo przenoszenia mają mieć jego wymarzone słuchawki albo jesteś pewna, że na jego kilkuletnim laptopie będzie działać najnowsza gra komputerowa, to jesteś w domu. Nic tylko kupować. Jeśli jednak nie znasz się na jego sprzęcie – lepiej w to nie wchodź. – Jeśli nasz chłopak jest fascynatem w konkretnym temacie, optymalne jest skonsultować z nim to, co chciałby dostać. Tylko on wie, czego aktualnie mu brakuje w osprzęcie. Jeśli dana rzecz wydaje się droga – zawsze możecie zrobić wspólną zrzutkę online. Ludzie naprawdę chętnie wspierają ludzi zakręconych na dany temat – podpowiada Witalij Kedyk współtwórca platformy Wishround umożliwiającej prowadzenie zbiórek na idealny prezent dla siebie i dla znajomych.

4. Perfumy

Perfumy to prezent ryzykowny. Po pierwsze, mogą sugerować chłopakowi, że nieładnie pachnie. Po drugie, znowu możesz nie trafić. – Mężczyźnie dużo trudniej kupić trafiony prezent, bo nie lubimy otaczać się zbędnymi przedmiotami, ubraniami czy kosmetykami – komentuje pomysły na Dzień Chłopaka Witalij Kedyk.

5. Byle co

Już nawet znalazłaś fajny prezent, ale trzeba go zamówić przez internet, a on i tak nie dojdzie na Dzień Chłopaka… W takiej sytuacji odpuszczasz i kupujesz byle co. Kolejny błąd. Jeśli prezent jest naprawdę trafiony, kup go. A chłopakowi napisz ładny liścik, że na prezent musi poczekać. Pomysłem na ostatnią chwilę, lepszym niż „byle co”, może być też wspólna kolacja, wyjście do kina czy na drinka.

I na koniec złota rada

Zdarzyło ci się dostać nietrafiony prezent? Nie tylko tobie. Szacuje się, że nawet 2/3 prezentów nie podoba się obdarowywanym, najwięcej trafia się w Boże Narodzenie. – Jest jedna niezawodna rada, która może uchronić przed złym wyborem. Jeśli zupełnie nie masz pomysłu na prezent, po prostu zapytaj! – radzi specjalista od prezentów. – Każdy z nas o czymś marzy, ma jakieś zachcianki. Można zapytać się o nie wprost lub dowiedzieć się podstępem, np. poprzez znajomego. Dla chcącego nic trudnego! – dodaje.