Promiennik ciepła z aluminium

Dzięki płycie promieniującej, ciepło rozprzestrzenia się w wielu kierunkach i zapewnia odczucie podobne do promieniowania słonecznego.

promiennik ciepla gabinet

Jeśli dodatkowo grzejnik posiada element grzewczy z aluminium, zapewni szybki wzrost temperatury, jednakowe ciepło w każdej części pomieszczenia, a także powietrze niewysuszające gardła. Dlatego sprawdzi się szczególnie w sypialni, pokoju dziecięcym lub przedpokoju.

Lekkie i reaktywne aluminium zaspokoi potrzeby tych, którzy chcą:

1. Szybkiego wzrostu temperatury

Szybkość narastania temperatury zależy od reaktywności urządzenia, do obliczenia której przyjmuje się wzrost temperatury pomieszczenia o 3,5 st. C. Przewodnictwo aluminium, z którego wykonany jest element grzewczy lub płyta czołowa, a także jego wielkość, umożliwia odpowiednią wymianę ciepła z otaczającym powietrzem.

promiennik ciepla sypjpg

2. Jednakowej temperatury w każdej części pomieszczenia

Odczuwanie jednorodnej temperatury w pomieszczeniu zależy od wartości temperatur powietrza, które znajduje się w strefie od 10 cm do 170 cm nad podłogą. Nazywa się to gradientem „stopy-głowa”. Jeśli różnica temperatur przekracza 1 st. C. powoduje to odczucie dyskomfortu. Powietrze, które wydostaje się z grzejnika Solius ma, na czołowym wylocie, niską temperaturę, a powierzchnia promieniowania urządzenia jest duża.

Przedpokój:

Urządzenie gwarantuje niewielką różnicę temperatur pomiędzy podłogą a sufitem. Dlatego jest to idealne rozwiązanie w wysokich pomieszczeniach o dużej kubaturze, np. w przedpokoju.

3. Powietrza przyjemnego do oddychania, które nie wysusza gardła

W idealnych warunkach, wilgotność względna w pomieszczeniu powinna zawierać się w zakresie 40-60 procent, a jej rozkład powinien być możliwie jednakowy. Dlatego urządzenia, których element grzewczy wykonany jest z aluminium posiadają możliwie najniższą temperaturę powietrza na wyjściu.

promiennik ciepla dzieciecy

Sypialnia i pokój dziecięcy:

Łagodne ciepło i czyste powietrze oczekiwane jest szczególnie w pokoju, w którym spędzamy najwięcej czasu, czyli w sypialni, gdzie regenerujemy się po dniu w pracy. Jest ono niezbędne również w pokoju dziecięcym, w którym przebywają osoby młode, szczególnie wrażliwe na powietrze suche czy zanieczyszczone. Dlatego Atlantic Polska wyposażył dodatkowo promiennik Solius w system ASP, który przeciwdziała cyrkulacji kurzu w ogrzewanym pomieszczeniu, a także w blokadę ustawień termostatu, która zabezpiecza go przed nieumyślną zmianą ustawień przez dziecko podczas zabawy.

Ten model grzejnika posiada niskotemperaturowy, płytowy element grzewczy z dyfuzorem aluminiowym. Wyposażono go w elektroniczny termostat temperatury, którym można ustawić 3 zakresy pracy temperatur (Komfort 10-28 st. C., Antyzamarzanie 7 st. C. i Eko, czyli Komfort pomniejszona o 3,5 st. C.). Urządzenie jest kompatybilne z systemem sterowania Pass Program, dlatego można podłączyć je do istniejącej już sieci sterowania lub użyć programatora Chronopass by sterować nimi w sposób indywidualny i niezależny.

Obudowa Solius wykonana jest ze stali wysokogatunkowej, która polakierowana jest białym lakierem epoxy-polyester. Jego wysokość wynosi 451 mm, głębokość 98 mm, a szerokość, w zależności od mocy, od 595 mm do 1035 mm. Natomiast kosztuje 529 zł (1000W), 604 zł (1500W) lub 695 zł (2000W).