Recepta online – recepta bez wizyty u lekarza!

Recepta online to rozwiązanie, które w obecnie panującej nie tylko w Polsce, ale i na świecie sytuacji, może okazać się ułatwieniem dla bardzo wielu osób.

Recepta online – recepta bez wizyty u lekarza!

Mimo epidemii COVID-19 Polacy nie przestali bowiem chorować na inne schorzenia, nie przestali także przyjmować leków, które przyjmują na co dzień. Kobiety nie przestały się zabezpieczać przed niechcianą ciążą. Co więc zrobić, jeśli opakowanie potrzebnych leków właśnie ci się kończy? Sięgnąć po receptę online.

1. Jak działa recepta online?
2. Recepta online a antykoncepcja

Jak działa recepta online?

Zdalna Przychodnia to dziś bardzo potrzebne i pożądane rozwiązanie, które ułatwia funkcjonowanie przede wszystkim tym, którzy ze względów zdrowotnych wolą pozostać w domach, zamiast udawać się do przychodni, w której ryzyko zakażenia wirusem jest zawsze nieco większe. Jak to działa? Wystarczy skorzystać z oferty przychodni świadczącej usługi online, wybrać odpowiednią konsultację, opłacić ją elektronicznie, po czym uzupełnić możliwie dokładnie wywiad zdrowotny, który stanowi podstawę do wystawienia e-recepty. Jeśli w wywiadzie nie pojawiają się żadne przeciwwskazania, na podany adres mailowy zostanie przesłana potrzebna pacjentowi e-recepta, którą będzie można zrealizować w każdej aptece w Polsce.

Recepta online – recepta bez wizyty u lekarza!

Recepta online to rozwiązanie, które sprawdza się przede wszystkim w nagłych przypadkach, problemach z umówieniem się na czas do lekarza i jednoczesnej konieczności stałego przyjmowania leków, które się właśnie kończą. To także rozwiązanie idealne w sytuacji, gdy lepiej dla pacjenta, aby został w domu, niż narażał się na zachorowanie podczas kontaktu z innymi ludźmi.

Recepta online – recepta bez wizyty u lekarza!

Recepta online a antykoncepcja

Tabletki antykoncepcyjne to jedne z tych leków, o których regularnym przyjmowaniu trzeba pamiętać. Nie ma możliwości nieco późniejszego przyjęcia tabletki, przesunięcia rozpoczęcia nowego blistra o kilka dni czy tydzień. Wszystkie te zmiany skutkują bowiem obniżeniem poziomu ochrony przed zapłodnieniem. Nie bez powodu ginekolodzy powtarzają, że ta forma antykoncepcji wymaga od pacjentek pewnej samodyscypliny. Co jednak, jeśli ginekolog najbliższy termin ma za dwa tygodnie, a ty właśnie uświadomiłaś sobie, że nie masz nowego opakowania leków? Konsultacja i recepta online to idealne rozwiązanie na takie awaryjne przypadki. Receptę można otrzymać nawet w ciągu kilkunastu minut od przesłania formularza z wywiadem. Bez problemu można również przedłużyć ważność recepty online na tabletki antykoncepcyjne. To znaczne ułatwienie dla kobiet stosujących tę metodę zabezpieczania przed niechcianą ciążą. To także bezcenne wręcz rozwiązanie z sytuacji awaryjnej, kiedy recepta potrzebna jest najlepiej od „ręki”.

Recepta online – recepta bez wizyty u lekarza!

Tabletka dzień po to lek, który również można uzyskać, korzystając z usług przychodni online. Dla wielu kobiet, szczególnie młodych, konieczność poproszenia o takie rozwiązanie jest bardzo krępująca. Tej niekomfortowej sytuacji można jednak uniknąć, korzystając z konsultacji online. W ten sposób kobieta może w krótkim czasie uzyskać potrzebną pomoc, a jak wiadomo w przypadku tabletki dzień Escapelle po czas ma ogromne znaczenie. Dla wielu kobiet nie mniej ważne jest również to, że akurat w przypadku prośby o tę receptę mogą uniknąć kontaktu z lekarzem i konieczności osobistej rozmowy na temat potrzebnego leku. W zdalnej przychodni nie ma także ryzyka, że lekarz (ze względu na klauzulę sumienia) odmówi wystawienia takiej recepty. Wybierając rodzaj konsultacji, eliminujesz ryzyko zaistnienia takiej sytuacji. Wszystko odbywa się sprawnie i komfortowo dla pacjentki.

Artykuł partnera