Retro stylizacje w nowej kolekcji Primark

W tym roku wsiadamy w modowy wehikuł czasu i przenosimy się do lat 60., 70. i 80. XX wieku. W tę środkową dekadę zabiorą nas najnowsze projekty firmy Primark, która właśnie wypuściła kolejną kolekcję.

retro stylizacje
Retro stylizacje w nowej kolekcji Primark. Foto Jason Moore for Primark.

Otwarcie pierwszego sklepu sieci Primark w Polsce w 2020 roku było wielkim wydarzeniem. W stołecznej Galerii Młociny, bo właśnie tam znajduje się siedziba sieciówki, zwykłym widokiem jest zobaczenie ciągnącej się przez pół centrum handlowego kolejki miłośników mody, którzy chcą skorzystać z wyjątkowych ofert. Sukces ten skłonił Primark do otworzenia w naszym kraju również drugiego lokalu. Tym razem irlandzka marka zawitała w poznańskiej Posnanii. Do sklepów tych trafią w tym sezonie prawdziwe retro stylizacje, które Primark postanowił zaprezentować w ramach nowej kolekcji.

retro stylizacje
Retro stylizacje w nowej kolekcji Primark. Foto Jason Moore for Primark.

Retro stylizacje a la Primark

Najnowsze projekty to powiew świeżości, ale w stylu retro. Ubrania zainspirowane trendami prosto z lat 70. charakteryzują się bogactwem mocnych kolorów i geometrycznych wzorów. Elementy te składają się na entuzjastyczne, optymistyczne przesłanie. Wśród materiałów królują jeans i dzianina.

Zobacz także: Cofamy się w czasie! Trendy z lat 2000, które wracają do łask

Dzwony

Prawdziwym hitem zaproponowanych retro stylizacji są bez wątpienia dzwony. Te charakterystyczne spodnie o rozszerzonych nogawkach wracają do łask, podbijając na nowo serca wielbicieli mody. Ich niezwykły fason sprawia, że tworzenie stylizacji typu vintage i retro staje się dziecinnie proste. Wystarczą bowiem biała bluzka i buty na platformie do pary, a nasz look będzie wyglądał jak zmodernizowana wersja outfitu wprost z okładki pisma sprzed 50 lat.

retro stylizacje
Retro stylizacje w nowej kolekcji Primark. Foto Jason Moore for Primark.

Królestwo wzorów

W szafach trendsetterek z lat 70. nie mogło zabraknąć ubrań z nadrukami. Nie trudno odszukać ich więc również w najnowszej kolekcji Primarka. Marka bawi się w tym sezonie z różnymi wzorami na najrozmaitszych częściach garderoby. Dzięki temu skomponowane stroje mogą mieć jedynie odważniejsze akcenty bądź być w pełni eklektyczne.